Zastíní, ale nepřipraví vás o slunce – takové jsou screenové rolety

Background Texture Blinds Shadow  - PellissierJP / Pixabay
PellissierJP / Pixabay

Přemýšlíte o pořízení venkovních rolet nebo žaluzií, ale nejste ochotni překousnout nevýhody, které se k jejich používání často váží? Pak vyzkoušejte screenové rolety – uvidíte, že se vám po všech stránkách vyplatí.

A jaký je rozdíl mezi roletami screenovými a těmi běžnými? Je to vlastně jednoduché – dokáží odstínit ten největší sluneční žár, ovšem nikoli za cenu téměř dokonalého zatemnění. Umí zkrátka najít onu zlatou střední cestu a té se bez výjimek drží.

Vsaďte na tkaninu se speciálními vlastnostmi

A z čeho se vlastně vyrábějí? Jejich základ tvoří speciální tkanina. Poradí si se sluníčkem, ale její prodyšnost zároveň zajistí i příjemné větrání. Nemusíte je tedy používat jen proti slunci, ochrání vás i před nepřízní počasí – od větru až po déšť.

Lze je instalovat prakticky kamkoliv – na okna, do vstupu do garáže či třeba na venkovní altán či pergolu. A i když jde o tkaninu, rozhodně se nemusíte bát jejího vyblednutí. Přítomnost účinných UV filtrů je totiž samozřejmostí.

Ochrání vás před hmyzem i úpornými nečistotami

Ale není ochrana jako ochrana. Pokud vsadíte na screenové rolety s funkcí zipu, získáte jako bonus i množství užitečných vlastností. Dokonale vás totiž izolují od okolí a do vašeho osobního prostoru se tak nedostanou žádné nečistoty ani obtížný hmyz.

Můžete je tedy použít třeba i k ničím nerušenému večernímu posezení na terase nebo v altánu během grilování. Dodají vám pocit bezpečí a ničím neomezeného pohodlí – a to za neustálého přísunu čerstvého vzduchu díky již zmíněné prodyšnosti.

Užijte si svou pergolu na maximum

V parných letních dnech bývá otevřenost této stavby vekou výhodou, ta se však ztrácí ve chvíli, kdy dojde ke změně počasí nebo se v blízkém rybníce vylíhnou miliony komárů. V takovém případě vám skvěle poslouží screenové rolety na pergolu.

Nabídnou vám totiž nejenom odolný zip, ale také vodící lištu. Její přítomnost udrží speciální tkaninu dokonale na místě a zajistí i její značnou odolnost proti větru. O své zahradní vybavení se tak rozhodně nemusíte obávat.

A jak je to s jejím stahováním a vytahováním? Ani zdaleka se není nutné spoléhat jen na ruční ovládání, vše lze totiž vyřešit i manipulací za pomoci toho dálkového (a to kupříkladu prostřednictvím šikovné aplikace v mobilním telefonu). Snadno se tedy ochráníte před sluncem či naopak vpustíte dovnitř množství čerstvého vzduchu, aniž byste přitom museli vstát od své kávy nebo oblíbené knihy.

Jaké vychytávky jsou k mání

Doposud jsme mluvili o klasických stahovacích roletách, ovšem na trhu existují i typy se šikovnou funkcí v podobě markýzy. Dokáží tak přistínit mnohem větší prostor, a přitom stále vypadají dobře. A jde-li vám zejména o nízkou cenu, pak se spolehněte na vedení rolet v ocelovém lanku. Nevíte, jaká varianta by vám vyhovovala? Poptejte se u specialistů na stránkách bubik-vrata.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *