Chrániče jsou nutností, ale z jakého materiálu?

Pokud si budete kupovat motorku, mějte na mysli, že je nutné si k motorce pořídit celou řadu dalšího vybavení. Je nutné myslet především na své zdraví, tudíž chrániče jsou nutností. Nejdříve si kupte pořádnou helmu a poté samozřejmě sáhněte po chráničích. Nejčastěji se kupují chrániče ramen, dále také chrániče páteře a samozřejmě taky chrániče ledvin (tyto chrániče na motorku bývají v podobě ledvinových pásů).

Nicméně je nutné podotknout, že chrániče na motorku je sice nutné koupit, ale málokdo ví, jak kvalitní by měly být či z čeho by hlavně měly být. Pojďme si zmínit, z jakých materiálů chrániče mohou být a jak moc chrání naše tělo při jízdě na motorce.

Paměťová pěna

Paměťovou pěnu znáte hlavně u polštářů. Jedná se o velice pohodlnou věc pod hlavu, nicméně co se týče chráničů na motorku, pak je to opravdu kvalitní chránič. Buňky se vlastně při dopadu dají zpátky do původního stavu, což způsobí, že velice dobře tlumí náraz.

Silikon

Silikonové chrániče nesou označení „blízké k tělu“. Vyrábí se na různých úrovních hustoty. Při koupi chráničů z tohoto materiálu se nejdříve poraďte s odborníkem – silikonových chráničů je opravdu mnoho a laik by nemusel vybrat ten správný typ.

Tvrdý plast

Tvrdý plast bývá nejčastěji něčím doplněn, protože sám o sobě by nás zrovna neochránil. Většinou bývá doplněn o tvrzenou pěnu nebo o nějaký jiný měkký materiál. Plast nikdy není přímo na těle řidiče, je to vždycky jenom svrchní vrstva.

Armourgel

Jako chrániče budoucnosti se označují chrániče armourgel. Hybrid viskoelastického materiálu má krystalickou strukturu, která však nikde není uveřejněna. Jedná se o jakýsi tajemný nanomateriál, který dokonale pohlcuje energii celého možného nárazu. I přes to, že není složení známo, mají chrániče třetinovou tloušťku a možná právě proto se jim přezdívá, již zmiňované, „chrániče budoucnosti“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *