Co dělat, když vaše kanalizace potřebuje opravit? Kopat do země nemusíte

Často nezbytné zákroky v kanalizačním systému odkládáme na neurčito – právě kvůli obavám z vysoké ceny, rozkopání dvorku apod. Ovšem díky tomu se na sebe problémy spíše nabalují a z původně jednoduchého úkonu se rychle stává vážný problém.

Bereme ji jak samozřejmost a na nějaké monitorování kanalizace si zpravidla vzpomeneme až ve chvíli, kdy se začnou první potíže hlásit o slovo. Splašky na pozemku nejsou rozhodně nijak příjemné, navíc mohou snadno poškodit třeba základy domu. A co tedy s tím?

Pro začátek vsaďte na prevenci

Pokud zatím žádné opravy kanalizace nepotřebujete, postarejte se o to, aby to tak zůstalo pokud možno co nejdéle. Pro začátek provádějte její pravidelnou údržbu. Nestojí skoro nic a jako prevence je zkrátka nepřekonatelná.

Doporučit lze zejména vysokotlaké čištění, které z kanálů odplaví jak usazené sedimenty, tak i cizí předměty. Sílu vodního proudu je samozřejmě vždy nutné přizpůsobit specifikům čištěného prostoru. Díky tomu lze celý proces maximálně zefektivnit.

Když se přihlásí první potíže…

A co dělat v případě, že k nějakým problémům přece jenom dojde? Už obyčejné rozsazené potrubí umí napáchat značné škody, a co teprve trubky popraskané, zdeformované apod.? Náprava nemusí být komplikovaná – naopak.

Zvolíte-li metodu bezvýkopové opravy kanalizace, nejenom, že významně ušetříte, ale nebudete se muset potýkat ani s nepříjemnými výkopovými pracemi. A jak to probíhá? K poškozenému místu je dopraven liner – jakýsi rukáv, jež se po usazení na místo nasytí epoxidovou polyesterovou nebo vinylesterovou pryskyřicí. Dokážete zcela nahradit poničené úseky potrubí a leckdy jim dodává i mnohem lepší statické vlastnosti.

Na svém místě vydrží i 50 let, je odolný proti UV záření a poradí si s opravami oblouků do 90° a dalšími problematickými místy kanalizace. Oprava samotná je pak doslova záležitostí chvilky. Zjistěte více na stránkách specialistů ibos.cz.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *