Co dělat, když vaše kanalizace potřebuje opravit? Kopat do země nemusíte

Často nezbytné zákroky v kanalizačním systému odkládáme na neurčito – právě kvůli obavám z vysoké ceny, rozkopání dvorku apod. Ovšem díky tomu se na sebe problémy spíše nabalují a z původně jednoduchého úkonu se rychle stává vážný problém.

Bereme ji jak samozřejmost a na nějaké monitorování kanalizace si zpravidla vzpomeneme až ve chvíli, kdy se začnou první potíže hlásit o slovo. Splašky na pozemku nejsou rozhodně nijak příjemné, navíc mohou snadno poškodit třeba základy domu. A co tedy s tím?

Pro začátek vsaďte na prevenci

Pokud zatím žádné opravy kanalizace nepotřebujete, postarejte se o to, aby to tak zůstalo pokud možno co nejdéle. Pro začátek provádějte její pravidelnou údržbu. Nestojí skoro nic a jako prevence je zkrátka nepřekonatelná.

Doporučit lze zejména vysokotlaké čištění, které z kanálů odplaví jak usazené sedimenty, tak i cizí předměty. Sílu vodního proudu je samozřejmě vždy nutné přizpůsobit specifikům čištěného prostoru. Díky tomu lze celý proces maximálně zefektivnit.

Když se přihlásí první potíže…

A co dělat v případě, že k nějakým problémům přece jenom dojde? Už obyčejné rozsazené potrubí umí napáchat značné škody, a co teprve trubky popraskané, zdeformované apod.? Náprava nemusí být komplikovaná – naopak.

Zvolíte-li metodu bezvýkopové opravy kanalizace, nejenom, že významně ušetříte, ale nebudete se muset potýkat ani s nepříjemnými výkopovými pracemi. A jak to probíhá? K poškozenému místu je dopraven liner – jakýsi rukáv, jež se po usazení na místo nasytí epoxidovou polyesterovou nebo vinylesterovou pryskyřicí. Dokážete zcela nahradit poničené úseky potrubí a leckdy jim dodává i mnohem lepší statické vlastnosti.

Na svém místě vydrží i 50 let, je odolný proti UV záření a poradí si s opravami oblouků do 90° a dalšími problematickými místy kanalizace. Oprava samotná je pak doslova záležitostí chvilky. Zjistěte více na stránkách specialistů ibos.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..