Rolovací garážová vrata – výhody a nevýhody tohoto řešení

House Home Residential Real Estate  - ArtisticOperations / Pixabay

Přemýšlíte o tom, že byste si ke své garáži pořídili pořádná vrata, za která byste se nemuseli stydět? Pokud vám jde především o nízkou investici a nenáročnost instalace, pak vás nejspíš zaujala moderní rolovací garážová vrata. Jaké výhody a nevýhody toto řešení má?

Rolovací vrata, kterým mnohdy říkáme také rolety, představují velmi oblíbené řešení pro soukromé i komerční garáže. Jsou klasickým příkladem kompromisního postupu balancujícího mezi bezpečností a kvalitním zpracováním na jedné straně a funkčností a minimalismem na straně druhé. Velmi efektivně v sobě totiž kombinují ty nejlepší vlastnosti těchto alternativ.

Princip fungování rolovacích garážových vrat

Vše je velmi jednoduché. Pokud si představíte klasickou okenní roletu, ale zvětšíte ji několikrát, dostane velmi dobrou představu o tom, co tento typ vrat obnáší. Rolovací garážová vrata se instalují za pomoci navíjecí skříně připevněné ke stropu garáže. Jde o minimalistické řešení, které se vejde prakticky kamkoliv.

A když je chcete spustit, stačí vám jen jedno kliknutí ovladače (nebo použití manuálního mechanismu) a tato „roleta“ se rychle rozvine, a díky vodicím lištám opravdu pevně uzavře vjezd do garáže. Obvykle jsou tato vrata vyrobena z různých druhů hliníku, navíc ještě vytvrzených ochrannými laky, takže se o jejich výdrž nemusíte bát.

Rolovací garážová vrata výhody a nevýhody

Hlavními výhodami jsou rozhodně vysoká funkčnost a estetika. Bývají vybavena nejrůznějšími automatickými systémy a nejsou náročné na množství místa. Rovněž nabízí množství textur a vzorů, takže si je můžete snadno přizpůsobit svým potřebám.

Mezi nevýhody pak bývá řazena především nízká tepelná izolace. Pokud si však pořídíte lamely vyztužené pur pěnou a lišty zajistíte dobrou pěnovou izolací, přestane být toto negativum problémem. Pokud však dáváte přednost klasickému řešení, můžete vždy vsadit na oblíbená dvoukřídlá  vrata. Seznamte se s výhodami obou typů u specialistů na stránkách Montujeme-vrata.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *