Perfektně čisté koberce? Jedině díky profesionálnímu čištění

Carpet Textile Fabric Woven  - Shehriya / Pixabay
Shehriya / Pixabay

Koberce jsou nepostradatelným doplňkem domova a mají hned několik funkcí. Kromě toho, že nás chrání před přímým chladem od podlahy. mají také funkci estetickou a velkou měrou přispívají k útulné atmosféře našeho domova. Můžeme si dávat pozor jak chceme, pravdou je, že koberce a koberečky všeho druhu dostávají každodenně pěkně zabrat. “Zdobí” i ten váš nějaký ten nevzhledný flek, zažraná špína nebo se už z koberce line nepříjemný odér? Jasné znamení, že přišel čas na čištění koberce.

Bez dřiny a litrů potu

První, co jistě napadne každého, je zkusit vyčistit koberec vlastními silami. Vždyť existuje tolik zaručených návodů, moderních čističů a dalších produktů – to by měla být hračka, no ne? Ano, měla. Pravdou je, že i přes všechnu moderní úklidovou chemii a babské rady se při čištění koberce svépomocí v drtivé většině případů neúměrně nadřete a výsledek nebude zdaleka tak oslnivý, jak se slibovalo. Řešení? Netrapte se a vyhledejte úklidovou firmu nabízející profi čištění koberců mokrou metodou.

Strojové čištění je momentálně nejúčinnějším a nejrychlejším způsobem, jak odstranit z koberce veškerý usazený prach i odolnou špínu. A to nejen z jeho povrchu, ale i z hloubky vláken. Tepování koberce probíhá pomocí profesionálního extrakčního čističe tak, že je do tkaniny koberce vstřikován speciální čisticí prostředek rozmíchaný v teplé vodě a pod určitým tlakem je pak z koberce vysáván spolu s veškerými nečistotami.

Víc než odstranění povrchových skvrn

Síla tohoto čištění opravdu vyráží dech a výsledky jsou vidět okamžitě. Díky tomu, že jde skutečně o hloubkové čištění, pomocí této metody z vláken koberce odstraníte mnohem víc, než je skvrna po rozlitém víně či ukápnuté omáčce. Jak jsme řekli v úvodu, koberce dostávají co proto každý den. Usazuje se v nich masivně prach, je domovem roztočů, nasává do sebe veškeré pachy a i při pravidelném vysávání mezi jeho vlákny ulpívají drobky, srst zvířecích mazlíčků a další mikroskopické nečistoty, které se silně podepisují na vzhledu koberce. Extrakční čištění je natolik účinné, že s tímhle vším bez jakýchkoliv problémů velmi rychle zatočí. Při odstranění špíny mokrou metodou s profesionálním čisticím prostředkem a pod tlakem dochází také automaticky k oživení barev. Koberce pak vypadají opět jako nové.

Nejen koberec jako nový během chvilky

Koberce nejsou jediné části interiéru, kterým při běžném úklidu není věnována taková pozornost. Do stejné skupiny lze přidat i pohovky, křesla a další čalouněný nábytek i postelové matrace. Pod povrchem i na povrchu se čalouněný nábytek i matrace potýkají se stejnými problémy a tepování mokrou metodou má na ně stejný vliv jako na zmiňované koberce – dokonalá čistota, hloubková péče o materiál a oživení barev.

Máte pocit, že takové čištění musí nezbytně zabrat celý den? Obáváte se naprosto zbytečně. Pod rukama zkušených profesionálů na úklid vaše koberce i pohovky prokouknou už během chvilky. Doba čištění se samozřejmě odvíjí od velikosti čištěné pohovky či koberce, ale většinou je vše hotovo v řádech desítek minut. Mnoho lidí se také obává u mokrého čištění dlouhé doby schnutí. Pokud se obrátíte na opravdu profesionální firmu vybavenou kvalitními stroji, čalounění i povrch koberce zůstávají po dokončení tepování jen mírně vlhké. Tedy rozhodně není nacucaný vodou a neschne několik dní.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *