Co byste měli vědět o fotopastech?

Ať už máte v merku účinnou ochranu majetku nebo si chcete své hobby v podobě pozorování zvěře vylepšit o špetku té technologie, určitě se vám bude hodit pár rad na začátek. Zvláště u druhého typu fotopastí tak neutratíte řádově více, než je doopravdy třeba.

Když chcete mít přehled hned

Jestliže má vaše nová fotopast zabránit škodám na majetku, je při jejím používání důležitá rychlá reakce. Vybírejte proto modely s funkcí MMS / GPRS, které podezřelé snímky okamžitě odesílají na váš mobil. Jakmile bude v okolí vaší firmy, chaty nebo skladu zaznamenán podezřelý pohyb, dozvíte se o všem jako první.

Když vám stačí zpožděný záznam

Fotopasti monitorující pohyb zvěře na určitém úseku podobnou vychytávku nepotřebují. Zvěř jednoduše nafotí a vy si později všechny snímky pohodlně stáhnete ze zabudované SD karty třeba na počítač. Tyto fotopasti jsou levnější a o něco jednodušší na ovládání a zapojení. Pozornost však musíte věnovat výběru nočního přísvitu.

Viditelný přísvit vám zaručí lepší a detailnější noční fotky. Zvěř neruší – nejde o žádný blesk, ale o sérii červených teček, které se rozsvítí pár okamžiků před pořízením snímku. V zásadě je neuvidíte, pokud se na fotopast nepodíváte přímo.

Nicméně zlodějům by mohla fotopast prozradit i tato malá drobnost, takže u fotopastí na budově je lepší dát přednost neviditelnému přísvitu. I ten vám zaručí poměrně pěkně fotky i za nepříznivých světelných podmínek.

Dosah fotopasti aneb čím nás rádi klamou prodejci

Zajímá vás, na jakou vzdálenost vaše fotopast zaznamená pohyb a pořídí kvalitní snímek? Pak si vždy přečtěte podrobnou specifikaci zvoleného produktu. Měli byste vždy najít:

  • dosah nočního přísvitu,
  • dosah PIR pohybového senzoru.

Druhý údaj pro vás bude důležitější. Jde totiž o vzdálenost, na jakou se fotopast aktivuje. Průměrné hodnoty dosahují 8-14 metrů. Dosah nočního přísvitu se však může blížit i ke 20 metrům. Často je zbytečně naddimenzován, jen aby výsledný produkt vypadal v oblasti technických parametrů lépe.

Solidní prodejce fotopastí by proto měl vždy uvádět hodnoty u obou možností. Nespokojte se s průměrnou hodnotou nebo pouhým uvedením dosahu nočního přísvitu. Dejte přednost profesionálům v oboru a nikdy nebudete svým výběrem zklamáni.

Kvalitní fotopasti a další související příslušenství zakoupíte v internetovém e-shopu eFotopasti.eu, kde ke všem modelům nabízejí záruční servis a k fotopastem Welltar, Spider, Wachman a Ereagle také odborné pozáruční služby. Dostupné produkty jsou navíc seřazeny do mnoha kategorií, takže snadno najdete modely s českým či slovenským menu nebo speciální kousky proti zlodějům. Vyzkoušejte sami, jak snadný může nákup účinné fotopasti být!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *