Proč si pořídit pračku se sušičkou? Jde o ideální kombinaci, která vás nadchne

Cat Domestic Cat Dryer Helper Help  - guvo59 / Pixabay
guvo59 / Pixabay

Každý, kdo se někdy alespoň pár týdnů staral o domácnost, moc dobře ví, jak náročné je například praní prádla. Nejde jen o prací cyklus jako takový, důležité je i správné usušení každého jednotlivého kousku.

Jinak nás zpravidla čeká prádlo zatuchlé, zmačkané, vytahané apod. Navíc leckdy není možné najít ani vhodné místo. Šňůry na balkonech bývají okupovány holuby, sušení venku limituje mnohdy proměnlivé počasí a sušák v místnosti zase nemůže těžit z výhodného proudění vzduchu v jeho okolí a prádlo na něm schne mnohdy i několik dní.

Proč vsadit právě na tohoto pomocníka do domácnosti

Není divu, že právě pračky a sušičky zažívají v posledních letech doslova boom. Ve hře je totiž celá řada výhod. Především si ušetříte mnohdy pracné rozvěšování prádla na sušák a jeho následný úklid.

Ovšem to není vše. Moderní pračky se sušičkou se postarají také o to, aby bylo vaše oblečení vždy krásně propnuté a vyrovnané. Oblečení tedy nemusíte žehlit, stačí ho pouze uklidit do skříně nebo pověsit na ramínko.

A ve hře je samozřejmě i úspora místa. I když kombinovaná pračka a sušička dohromady nějaké to místo zaberou, rozhodně je to méně než v případě rozloženého sušáku na prádlo (který poté musíte také někam uklidit).

Sušička jako kamarád pro barevné prádlo

Možná to nevíte, ale sušičky prádla vás zbaví také častých návštěv obchodů s módou. Barevné prádlo totiž při svitu slunce bledne – ba to zejména, je-li mokré. V sušičce však něco takového nehrozí. Jeho životnost navíc zkracuje i používání aviváže. A to je další dobrá zpráva.

Se sušičkou totiž můžete aviváž zcela vynechat. Prádlo, které její útroby opustí, totiž bude vždy perfektně jemné a hebké. A pokud vám bude chybět jeho charakteristická vůně, stačí do sušičky přidat pár kapek éterického olejíčku.

A to nejlepší nakonec: vysoká teplota v sušičce zbaví oblečení všech bakterií a účinné filtry zachytí všechen prach i nepořádek. Ocení ji tedy i astmatici a alergici, nebo i rodiče malých dětí. A kde si svou novou sušičku nebo rovnou kombinaci pomocníků do koupelny vybrat? Využijte výhodné ceny a široký výběr na Okay.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *