Outdoorové oblečení Fjällräven se zaměřuje zejména na kvalitu

Man Hiking Island Mountains Alpine  - nikolaus_bader / Pixabay
nikolaus_bader / Pixabay

Švédsko je zemí úchvatné přírody, ale i velmi milých a kreativních lidí. Proto nás ani nepřekvapí, že se jedna z nejvýraznějších osobností světové outdoorové módy narodila právě zde. Vstupte spolu s námi na chvíli do světa zimních sportů, který nic neodpouští, a přesto dokáže ty nejlepší z nás povzbudit k maximálním výkonům nejenom na zasněženém poli.

Seznamte se s legendou jménem Fjällräven a poznejte, co stálo u jejího zrodu. Možná vás to překvapí, ale zakladatel celé značky Åke Nordin původně začínal s konstrukcemi lehkých batohů a stanů. Po úspěchu toho vybavení na polární expedici byl požádán, zda by se nepokusil i o stejně funkční a praktické outdoorové oblečení. A značka Fjällräven byla na světě. A co vám může nabídnout?

Pod taktovkou odolných materiálů

Nezáleží na tom, zda si do svého šatníku pořídíte outdoorové kalhoty, bundy nebo třeba trička této značky. Vždy se totiž můžete spolehnout na tři striktně dodržované důkazy kvality:

  • praktičnost,
  • maximální funkčnost
  • a udržitelnost.

Švédští návrháři se opravdu snaží navrhnout oblečení, které vám vydrží celý život, a používají k tomu řadu jedinečných materiálů, pyšnících se unikátními vlastnostmi. Jmenovat můžeme například Eco-Shell, což je speciální tkanina z recyklovaného polyesteru, jež od těla skvěle odvádí vlhkost a zároveň mu poskytuje dostatečnou volnost v pohybu.

Ale ve hře jsou i absolutní klasiky jako peří nebo ovčí vlna. Fjällräven se inspiruje poznatky dávných polárních badatelů, ale zároveň je obohacuje  o svá vlastní zjištění a nápady. Do rukou tedy dostanete vždy opravdu jen to nejlepší.

Příze v unikátních odstínech

Tato značka vždy používá vlnu s dohledatelným původem, ovšem opět svým vlastním způsobem. Například recyklovaná vlna zužitkovává všechny vlněné zbytky. Využívá přitom tradičních řemeslných technik i mísení barev, jež dovoluje vzniknout mnoha jedinečným barevným odstínům. Přesvědčte se o tom třeba prostřednictvím perfektně padnoucí outdoorové bundy nebo si vyberte svůj vlastní kousek z chladného Švédska v e-shopu Fjallraven-shop.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *