Pracovní oděvy mají za úkol vás ochránit, mohou však být i slušivé

Site Workers Construction Workers  - wal_172619 / Pixabay
wal_172619 / Pixabay

Nezáleží na tom, jaké práci se věnujete. Pokud alespoň občas vyrážíte do terénu nebo se potýkáte s nástrahami haly či skladu, určitě vám přijdou vhod pracovní oděvy. Ale nenechte se mýlit, nejde pouze o jakousi nutnou firemní uniformnost, napomáhající budování „té správné atmosféry a vizáže.“

Kvalitní montérky a další oblečení vás dokáží skvěle ochránit před nebezpečnými pracovními úrazy. Ovšem vyhovět umí i celé řadě módních kritérií. Každý jednotlivý kus tak musí být pohodlný, funkční a maximálně přizpůsobený dané profesi.

Nepsaná pravidla i zvyky, jež ovlivňují výběr pracovních oděvů

Právě na konkrétním povolání při nákupu tohoto sortimentu velmi záleží. Například montérky s laclem si standardně spojujeme s pracovníky autoservisů nebo třeba instalatéry, bundy s firemními nápisy zase s nejrůznějšími techniky. Nejde sice o žádné dogma, přesto se však vyplatí k těmto kritériím alespoň trochu přihlédnout. Můžete tak naplnit očekávání svých klientů už jen tím, že vejdete do dveří.

A záleží i na zvolených barvách. Například bílá se hodí všude tam, kde je kladen velký důraz na čistotu. Nemocnice, jídelny, veterinární kliniky… Tady všude musí být patrné, že jsou pravidla hygieny bez výhrad dodržována. I proto můžeme bílé montérky či montérkové kraťasy spatřit třeba i u pracovníků moderních automobilových koncernů apod.

Co při výběru pracovních oděvů zohlednit

Existují dvě kritéria, na něž je nutné se v tomto případě zaměřit: kvalita materiálu a celkové provedení každého kusu (včetně propracovaných detailů). Obojí je zárukou oblečení, jež dlouho vydrží a svého nositele zcela samozřejmě i dobře ochrání.

Ve hře by však mělo být také pohodlí a účelnost. Mnohdy je lepší koupit jednu nebo dvě sady pracovního oblečení na zkoušku a další přikoupit až ve chvíli, kdy se bez kompromisů osvědčí v každé situaci. A kam se pro pracovní oděvy vydat? Nejlépe tam, kde vám nabídnou opravdu vše – třeba i dětské montérky. Naším tipem je e-shop Celar.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *