Matrace mají mnoho podob – jaké jsou ty nejlepší pro váš spánek?

Interior Furniture Bedroom Mattress  - BUMIPUTRA / Pixabay
BUMIPUTRA / Pixabay

Na tuto otázku ve skutečnosti odpovědět nelze. Existuje celá řada možností, na něž můžete vsadit, a my vás dnes seznámíme s některými z nich. Vybrali jsme mnohdy opomíjené aspekty oblíbených druhů i vychytávky, o nichž jste dost možná doposud neslyšeli.

Co do materiálů lze jen stěží najít pružnější materiál, než jakým je viscoelastická pěna, která se dnes běžně na matrace používá. Jakmile vstanete, velmi rychle se vrátí do původního stavu a vaše postel tak bude brzy znovu připravená na „další kolo“ plnohodnotného odpočinku.

Pružinové alias taštičkové matrace

Málokdo ví, že tyto dva pojmy jsou totožné. Bylo by však chybou představovat si pohodlí, jež nabízí pružinová matrace, jako něco, co jasně patří do dob minulých. Díky moderním technologiím se i tyto nevšední kousky vyvinuly na docela nový stupeň.

Každá pružinová matrace se skládá z několika stovek pružin, jednotlivě zašitých do jakýchsi kapes či taštiček z netkané textilie. Žádné vrzání pružin tedy nehrozí, navíc je lze uložit i na pevný rošt nebo dokonce desku. O žádanou měkkost a přizpůsobivost se postará právě matrace.

Když chcete maximální komfort v manželské posteli

Spíte na oddělených matracích? Pak jistě víte, jak nepříjemná je mezera mezi nimi. A právě s tímto problémem by vám mohla pomoci vrchní matrace, jinak zvaná tak topper. Celou postel jednoduše překryje, vyhladí nerovnosti a poskytne další stupeň měkkosti a komfortu.

Koneckonců, právě topper tvoří spolu s čalouněným čelem základní prvek oblíbené americké postele (boxspringu), jež je pro mnohé z nás neoddiskutovatelným symbolem pohodlí. A kde tyto šikovné pomocníky pro vaše zdraví nakoupit?

Nejlépe u specialistů, kteří dodávají zboží s českým původem. E-shop Matrace-Matex.cz vás potěší velmi širokým sortimentem i odborným poradenstvím při výběru přes e-mail, telefon a nově i chat přímo na stránkách. A spolehnout se můžete i na příznivé ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *