Brikety a pelety – umíte si vybrat správně?

Capri23auto / Pixabay

Proč se zaobírat zásobou paliva teď, když je zima ještě daleko? Inu proto, že včasný nákup dokáže cenu pelet, briket nebo palivového dříví stlačit na úplné minimum. Příliš si však nepomůžete, pokud nakoupíte nekvalitní zboží, případně takové, které není tak úplně vhodné pro vámi zamýšlené použití.

Dřevo je velmi ekonomický zdroj tepla a nezáleží přitom, zda máme na mysli dřevo štípané nebo třeba lisované pelety. Těšit se můžete na vysokou výhřevnost i čistý provoz a manipulaci. Dřevěné pelety lze bez obav skladovat třeba v předsíni, aniž by došlo k jejímu znečištění (např. o uhlí totéž říct rozhodně nelze).

Pelety versus uhlí? Vítěz je jasný

A proč ustoupit od stále hojně používaných fosilních paliv a přejít právě na pelety a brikety? Rozdíl během jedné jediné topné sezóny totiž může činit i několik desítek tisíc. Investice do specializovaného kotle (je-li nutný) se vám tak velmi rychle vrátí. V následujících letech pak půjde rodinný rozpočet výhradně do plusových hodnot a vy si budete moci za ušetřené peníz dopřát třeba zaslouženou dovolenou.

Vyberte si to pravé

Široký sortiment ekologických  a ekonomických paliv od společnost OPTIMTOP s.r.o. zaručí, že si to pravé zboží vyberete i vy. Například dlouhé hoření jen s velmi malou produkcí popela vám zajistí dřevěné brikety RUF. Rádi byste získali ekonomické vytápění pro svou chatu? Pak sáhněte po válcových briketách.

Nezáleží na tom, jaké otopné těleso potřebuje „nakrmit“ – otevřená ohniště, kamna, kotle na tuhá paliva – pokaždé si vyberete. Ideální řešení najdete vždy a to i s přihlédnutím k dostupným skladovacím prostorám.

A co pelety cena? Ani tady se nemusíte bát žádných zádrhelů. Stačí si objednat jen jednu jedinou paletu a získáte dopravu zdarma po celé ČR. Neváhejte a zajistěte si zásobu pelet a briket na zimu dostatečně včas. Nic vás potom nezaskočí a venkovní mrazy si užijete pěkně doma v teple.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *