Freestyle nebo s nafukovacími koly? U koloběžky to není jedno

Vybíráte vhodný jízdní prostředek pro svou ratolest? Koloběžky pro děti nabízejí spoustu možností, takže není lehké se vždy v nabízeném sortimentu vyznat. V zásadě je však lze rozdělit do tří kategorií.

A které to jsou? Freestyle, skládací koloběžky a koloběžky s nafukovacími koly. Zatímco některé se hodí spíše do města, jiné uplatníte tváří v tvář i obtížnějšímu terénu. Pojďme se na jednotlivé skupiny podívat o něco podrobněji.

Když chcete pomocníka pro malého sportovce

Hledáte koloběžku, která by si poradila s rychlým terénem a podpořila fyzickou kondici vašeho potomka? Pak zamiřte k freestyle modelům. Dokáží to rozjet opravdu rychle, snadno se ovládají a dobře vypadají. Navíc jsou lehké a určené pro většinu věkových i váhových kategorií. Ovšem myslete na to, že si poradí jen s městským terénem, na překážkách s nimi příliš neuspějete.

Do skateparků s prohnutými rampami a podobnými prvky se však hodí skvěle a do jisté míry zvládnou i nejrůznější pouliční triky. Čím více tedy váš potomek k podobným akrobatickým kreacím tíhne, tím pevnější a vyztuženější freestyle koloběžku pořiďte. Dbejte však, aby tyto vlastnosti nešly na úkor lehkosti a ovladatelnosti zvoleného modelu. Vyplatí se to.

Koloběžka i do náročnějšího terénu

Naopak při vyjížďkách za městem nebo na rodinných výletech oceníte koloběžky s nafukovacími koly. Poradí si i s většími nerovnostmi, aniž by ohrozily svého jezdce. A díky robustnosti se jen tak nepřevrhnou. Bývají však těžší a do MHD nebo jiných dopravních prostředků se s nimi dostává těžko.

Nemusíte se bát, nafukovací kola jsou odolná a jen tak něco je nepoškodí. Odpruží všechny nárazy a poskytnou plynulejší a lepší jízdu. Pro všechny případy se však vyplatí mít s sebou pohotovostní záplaty, seženete je v každém obchodě s cyklopotřebami.

Krasavice, kterou sbalíte všude s sebou

Kategorii skládacích koloběžek vám asi nemusíme blíže představovat. Bývají malé, lehké a a lze je složit do opravdu kompaktního tvaru. Snadno je tak uložíte do kufru nebo ponesete v podpaží. Vyberete si vhodný kousek do města i do terénu, ovšem je třeba počítat s trochu vyšší cenou. Jde o jeden z poznávacích znaků kategorie, s nímž se zkrátka nedá nic dělat. Za kvalitu a funkčnost se ovšem vyplatí vydat něco peněz navíc.

Pár tipů k výběru koloběžky pro děti

Hledáte freestyle koloběžku pro jízdu na rampách nebo ve skateparcích? Pak věnujte pozornost jejím parametrům a myslete na to, že okamžité zatížení je při mnoha akrobatických kouscích vyšší, než je aktuální hmotnost dítěte. Pokud tento fakt nezohledníte, pak se koloběžka velmi brzy poškodí.

Chtějte nastavitelné modely – ty totiž dětem dlouho vydrží. A pozor i na výšku stupátka od země. Pokud musí dítě druhou nohu ohnout v koleni, aby se tou první mohlo odrazit, rychle se unaví a přetíží.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *