Chcete hračky pro psy, které něco vydrží? Vsaďte na ty z termoplastické gumy

Dog Boxer Pet Animal German Boxer  - schmitma1 / Pixabay
schmitma1 / Pixabay

Určitě to také znáte – pořídíte svému psímu parťákovi novou hračku a za pár dní (u opravdu sveřepých jedinců se toto číslo krátí na hodiny) z ní nezbude nic víc, než hromádka barevných cucků.

Pokud ovšem potřebujete pořídit frisbee nebo kousátko pro skutečně aktivní psy, měli byste na správný výběr myslet už předem. Kvalitní nezničitelné hračky pro psy se vyrábějí ze speciálních materiálů, které odolají ostrým psím zubům téměř navěky. A nezáleží na tom, jak houževnatě se je váš mazlíček bude snažit zdolat.

Co je to vlastně termoplastická guma

Znát ji můžeme také jako termoplast či pod anglickým názvem TPR Rubber a jejího použití u žvýkacích hraček se nemusíte vůbec bát. Jejím prostřednictvím získáte polymerní látku se žádanými termoplastickými vlastnostmi.

Ty dodávají všem výrobkům mnohem větší odolnost, než v případě obyčejné gumy. A navíc jsou netoxické, hypoalergenní a samozřejmě bez ftalátů. Váš pes ji tedy může žvýkat dlouhé hodiny, a přesto bude v naprostém bezpečí. Navíc tento materiál skvěle prokrvuje dásně a předchází tak vzniku závažných problémů se zuby apod.

Jaké typy hraček jsou k mání? Výběr je velmi pestrý

Zatímco někteří psi rádi uhánějí do dálky za plachtícím frisbee nebo letícím míčkem, jiní si mnohem raději zalezou do svého pelíšku s oblíbeným míčkem nebo gumovou kostí. A termoplast vychází vstříc všem těmto potřebám.

Navíc je speciálně uzpůsoben pro výrobky určené pro velká plemena se silným stiskem čelistí, jež obecně nejrůznější hračky ničí nejčastěji  a nejrychleji. Můžete je však pořídit štěňatům nebo opravdu drobným plemenům psů. Termoplast je vhodný pro všechny. Jediné, co musíte udělat, je přizpůsobit výběr velikosti svého psa.

Hračka, která se dobře drží

Ideální je mít v zásobě oba typy hraček. Tedy takové, se kterými si pes může hrát sám, i ty, k jejichž využití potřebuje vaši spolupráci. Zábavná hra totiž skvěle upevňuje váš vzájemný vztah, a to se vždycky hodí.

Čím více výstupů má, tím lépe se vám bude držet, na to nezapomínejte, hladké povrchy nejsou pro společné hraní zcela vhodné, protože pejsek chtě nechtě začne během vzrušení ze hry více slinit, což může nakonec znamenat, že hračka bude klouzat.

Jak na výběr hračky pro štěňata a psí seniory

I když to tak nevypadá, tyto dvě kategorie psů mají společného mnohem více, než se může zdát. Problém totiž tkví v jejich chrupu. Štěňata ho mají ještě nedovyvinutý. Zoubky jim stále rostou a při nadměrném tlaku by mohlo dojít k jejich poškození. Psí senior má naopak svou výbavu tlamy opotřebovanou již věkem, což může ovšem v konečném důsledku vést ke stejným problémům.

Mladí i staří psi proto potřebují hračky měkké, které jejich zuby nijak nepoškodí. A právě termoplastická guma splňuje tyto požadavky beze zbytku. A kde takové hračky pořídit? Vyzkoušejte e-shop Animal-trade.cz.

Dog Pet Animal Domestic Dog Canine - nataljalummo / Pixabay

Chcete hračky pro psy, které něco vydrží? Vsaďte na ty z termoplastické gumy

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *