Zbavte svou domácnost roztočů a alergenů – nejvíce se jich drží v koberci

Vacuum Cleaner Vacuuming Cleaning  - Daw8ID / Pixabay
Daw8ID / Pixabay

Textilie zajišťují každé domácnosti onu žádanou útulnost a báječný vzhled. Zároveň však do sebe jako houba nasávají i spoustu nečistot. A ty poté využívají jako zdroj potravy nepříjemní roztočí, jejichž trus poté obsahuje množství toxinů. A jsou to právě tyto látky, které v domácnostech způsobují nejvíce alergií.

Roztoče pouhým okem nevidíte, a o to hůře se s nimi samozřejmě také bojuje. Musíte je proto napadnout na místě, o němž víte, že se tu zaručeně vyskytují. A koberce jsou jednoznačnou sázkou na jistotu (stejně jako závěsy, sedačky, matrace apod.).

Vybírejte čištění, které vaše koberce neponičí

Většinou dnes čištění koberců Praha probíhá prostřednictvím tzv. mokré cesty. V interiéru však mnohdy nemají materiály možnost dostatečně vyschnout, takže se ve vlhkém prostředí rychle roztoči namnoží znovu. A co hůř, mnohé materiály navíc snáší zvýšenou vlhkost jen špatně a může se tedy poškodit jejich textura nebo barvy.

A i když se vám někteří pracovníci úklidových služeb snaží namluvit, že je tato metoda výrazně účinnější, není to pravda. Je pouze levnější a mohou na vás tedy více vydělat. Skutečně kvalitní technika vyčistí koberce nasucho se vším všudy.

Chtějte čistící prostředky vhodné pro alergiky

Ovšem jen na poctivých čistících strojích s „vysokým záběrem“ suché čištění rozhodně nestojí. Naopak, ke slovu by měly přijít i dobře fungující saponáty. Chtějte ovšem takové, které jsou šetrné k životnímu prostředí a především vhodné pro alergiky a astmatiky. Nestane se vám tedy, že se budete po odchodu čistící čety cítit diskomfortně.

A kde takové služby poptat? Kvalitní čistírna koberců Praha vám všechny tyto služby poskytne. Zjistěte více třeba na stránkách Cistirna-kobercu. Těšit se můžete nejenom na odstranění roztočů, ale také na vyčištění skvrn a celkové osvěžení textilií i barev. A potěší vás také rychlost nabízených služeb.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *