Vybíráte postel? Víme, na co se zaměřit

Hotel Room Interior Design Bedroom  - hshotels / Pixabay
hshotels / Pixabay

Nezáleží na tom, zda sháníte nové spaní pro batole nebo postarší manželský pár. Kritéria jsou vždy velmi podobná. A na co se zaměřit? Důležitý je materiál i celkové provedení tohoto kusu nábytku.

Vezměte v úvahu, kdo bude na posteli spát

Jestliže cíl vašeho nákupu představuje postel pro kojence a batolata, hledejte bezpečné a ergonomicky navržené modely. Velikost volte spíše větší, aby bylo možné postel užívat i v předškolním věku. A nezapomeňte ani na kvalitní matraci.

Školáci a teenageři si zaslouží už postel pro dospělé, může jít ovšem o levnější variantu na trhu – přece jen, děti bývají divoké a těžko lze předpokládat, že by nábytek vydržel bez poskvrnky několik desetiletí, což by vyvážilo vyšší pořizovací investici. Nikdy naopak nešetřete na matraci.

A jestliže vybíráte postel pro seniory, chtějte vyšší kousek, vybavený navíc vhodnou matrací a polohovacím roštem. To všem usnadní vstávání.

Měkké nebo tvrdé dřevo? Rozhodně to není jedno

Vsadíte-li na postele z měkkého dřeva, kam se v našich podmínkách nejčastěji řadí smrk, borovice či modřín, získáte sice cenově dostupný, ovšem také poměrně měkký nábytek. Dřevěné prvky se tak rychleji opotřebovávají a ničí (odolnost lze o něco zvýšit použitím pevné vrstvy laku). Potěší vás však jejich nižší cena.

Postele z tvrdého dřeva nabízí pevnost a stabilitu. Řadí se sem zejména kousky z  buku, dubu, jasanu, ořechu nebo třešně. Potěší vyšší odolností vůči vnějším vlivům a mechanickému poškození. Příznačná je však pro ně zároveň i trochu vyšší cena.

Náš tip: Sledujte zejména zpracování spojů. Čím lépe provedený spoj, tím kvalitnější postel.

Kde si vybrat z bohaté nabídky postelí?

Nejlépe u specialistů. V e-shopu toto-nabytek.cz jsou k dostání postele manželské, jednolůžkové, dětské i patrové, a to za skvělé ceny. Stačí si jen vybrat. K mání je rovněž praktické třídění podle požadované velikosti. Snadno tak najdete přesně to, co potřebujete.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *