Ideální bazén? Ten, který vám prodlouží léto

Free-Photos / Pixabay

Říkáte si, že na stavbu bazénu pro letošní sezónu je už pozdě? Nejspíš máte pravdu, ovšem na příští letní vodní radovánky už můžete být připraveni v plné parádě. Pustíte-li se totiž do bazénu už letos, můžete si následujícího jara zaplavat už během prvních teplých dnů.

A nezapomeňte, že se všechno netočí jen kolem stavby samotné. Možná to nevíte, ale na bazén větší než 40 m2 je třeba vyřídit tzv. ohlášení stavby. Nevyhnete se tedy cestě na úřad a standardní schvalovací lhůtě (trvá 30 dní).

Přípravné práce také zaberou nějaký čas

Chcete-li opravdu pořádný bazén a ne jen obyčejnou nadzemní konstrukci, pak se připravte na další zdržení. Především jde o výkop. Do něj se musí vejít nejenom bazén, ale i šachty na potřebné příslušenství. A samotný výkop je třeba odvodnit systémem drenážního potrubí, vysypat štěrkem a vybetonovat základovou desku. Od prvního hrábnutí do hlíny po samotnou betonaci může být s šikovnou partou dělníků vše hotové do týdne. Ovšem musíte počítat i s nutnou dobou tuhnutí betonu. Minimem je 7-14 dní, optimem pak celé čtyři týdny.

Samotná montáž bazénu zabere klidně i dva měsíce

Nyní je třeba zapustit skelet bazénu a dle doporučených postupů výrobce ho zafixovat a následně propojit s nutnou bazénovou technologií. A co následuje dál?

  • Částečné zavodnění,
  • zkouška těsnosti,
  • obezdění,
  • obetonování,
  • obsypání zeminou.

A tečku na závěr samozřejmě tvoří finální úpravy okolního terénu. Vzhledem k náročnosti jednotlivých bodů a dostupnosti řemeslníků a techniků počítejte přibližně s čtyřtýdenním a osmitýdenním časovým horizontem.

Prodlužte si koupací sezónu díky zastřešení

A když už se pro kvalitní bazén na svou zahradu rozhodnete, tak se vším všudy. Šikovné zastřešení vám pomůže s brzkým prohřátím vody na jaře a naopak zabrání jejímu rychlému vychladnutí na podzim (nepočítaje i snadnější údržbu – do uzavřeného bazénu žádné listí nenafouká). Celkově si tak můžete užívat báječného osvěžení třeba i o tří měsíce déle než u bazénu bez zastřešení.

A vyplatí se vybrat i vhodné bazénové příslušenství pro větší pohodu při koupání i údržbě. Inspiraci najdete třeba na Albixon.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..