Koupelnový nábytek ve světle moderních trendů – jak se vyhnout přešlapům?

cocoparisienne / Pixabay

Koupelnový nábytek dokáže sjednotit interiér a dodat koupelně styl. Zejména dobře vybrané koupelnové skříňky snadno a rychle odrážejí i ty nejodvážnější moderní trendy, aniž by potlačovaly žádoucí útulný, relaxační a klidný charakter koupelny.

Minimalistická koupelna jako hlavní trend

Designéři a výrobci nábytku se poslední dobou zaměřují zejména na prvky minimalismu, což je v malém prostoru koupelny zcela pochopitelné. Díky tomu i koupelnová skříňka vysoká snadno zapadne do svého okolí a opticky zabere mnohem méně místa, než by mohla.

Nicméně přírodní barvy a materiály jsou rovněž stále módní. A výraznější barvy? Ani to není problém. Nejlépe se uplatní v pozici doplňkového prvku celého uspořádání koupelny. Velmi populární jsou rovněž kombinace různých materiálů, jako je dřevo a lakované desky, stejně jako jejich modularita a možnost libovolně kombinovat zavěšené nebo stojící skříně v různých variacích, přizpůsobených na míru každé koupelně.

Vybíráme nábytek do koupelny

Moderní koupelnová skříňka by měla nabídnout především dostatek úložného prostoru – pomůže nám tak lépe udržet pořádek. A horké tipy? Například umyvadlo je vhodné kombinovat s dlouhou odkládací deskou, na kterou se vejdou všechny ty nezbytnosti a koupelnové doplňky, jimiž se tak rádi obklopujeme. Těsně nad ní umístěte menší skříňku na kosmetiku a další drobnosti. Když je budete potřebovat, jednoduše je vyskládáte na desku a později je stejně rychle uložíte nazpět. A žádný nepořádek se nekoná.

Na co ještě myslet? Ergonomie

Než si pořídíte novou koupelnu, ujistěte se, že bude vyhovovat všem členů domácnosti. Například koupelnová skříňka pod umyvadlo počítá s tím, že se horní okraj umyvadla bude nacházet asi 75-80 cm od podlahy. Ne vždy však tato výška vyhovuje všem, leckdy se proto vyplatí poohlédnout se po nábytku na míru nebo po e-shopu, kde mají opravdu široký výběr. Doporučit můžeme třeba specialisty Dona-shop.cz.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *