Potřebujete zubní implantát? Jeho nasazením to nekončí

drshohmelian / Pixabay

Rčení „zdravé a krásné zuby“ rozhodně není samoúčelné. Vždyť právě tato část našeho těla má hned dvě nenahraditelné funkce: pomáhá nám zpracovávat potravu a dodává našemu obličeji jedinečný vzhled. V minulosti naši předkové hodnotili zdraví svých protějšků především podle stavu chrupu, proto se ani dnes nevyhnete neurčitým pocitům odtažení nebo dokonce odporu při pohledu na člověka, který má zuby zkažené, či mu dokonce nějaké chybí.

Ta druhá možnost bohužel není tak zřídkavá, jak by se mohlo zdát. Často stačí souběh několika nešťastných okolností a o zub prostě a jednoduše přijdeme. To však neznamená, že by o tom naše okolí mělo vědět. Dobrý implantolog Ostrava dokáže vše zařídit tak, aby si nikdo nezasvěcený ničeho nevšiml. Ano, uhodli jste správně. V době, kdy je těžké sehnat zubaře, se otevírají brány nové ordinace pro pacienty z Ostravy a jejího okolí. A to je rozhodně dobrá zpráva.

Jak poznat dobrého implantologa?

Je důležité vědět, že zubní implantát drží přímo v čelistní kosti. Jeho zavedení se tedy neobejde bez menšího (ovšem bezbolestného) chirurgického zákroku. Implantát s čelistí zcela sroste a vytvoří tak vhodný základ pro další úkony v dutině ústní (např. pro tvorbu můstku, korunky apod.).

Ty nejlepší jsou vyrobeny z titanu a není to jen kvůli jeho vysoké odolnosti. Titan je totiž pro naše tělo tzv. biokompatibilní, tzn. náš organismus ho dobře snáší a nesnaží se ho vyloučit jako cizí těleso, což je při procesu hojení a následné dlouhé výdrže velmi důležité.

Dobrý implantolog se však nepozná jen podle materiálu. Stejně důležitá je i péče, jakou vám po zavedení implantátu věnuje. Místo chirurgického úkonu bude totiž po několik týdnů až měsíců velmi náročně na dodržování zásad správné hygieny. A právě o těch vás skutečný odborník ve své ordinaci opravdu podrobně poučí, případně osobně předvede vše, co je třeba.

Jen krůček k odborné pomoci

Chybí i vám zubař Ostrava nebo ten váš jednoduše na podobné náročné zákroky nestačí? Najděte si nového na stránkách Zubni.implantaty.net, kde se zároveň dozvíte o všech nabízených zubařských úkonech vše potřebné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..