Kolagen má pro tělo řadu výhod, udržujte jeho množství v optimální úrovni

Acne Pores Skin Pimple Female  - Kjerstin_Michaela / Pixabay

Pomůže nám udržovat zdravou pokožku, kosti i klouby – ano, takové vlastnosti má kolagen, který si už od narození naše tělo vytváří zcela samo. Bohužel však s postupujícím věkem jeho produkce klesá (první známky tohoto procesu začínáme pozorovat už po 25. roce života).

A není tedy divu, že se stárnoucí populace musí potýkat se sníženou pohyblivostí, vráskami a dalšími nepříjemnými problémy. A vinu na nich má mimo jiné právě i snížená produkce kolagenu.

Co je to vlastně kolagen

Tento protein patří k těm nejhojněji zastoupeným v lidském těle. Řadíme ho k tzv. strukturálním proteinům, které podporují jak funkci našeho těla, tak i žádoucí tvar některých partií (bojují například proti povadlé pokožce). Kolagen  je rovněž důležitým stavebním kamenem našich kloubních chrupavek, kůže, nehtů a samozřejmě také vlasů.

Jak se proces jeho tvorby v našem tělem zpomaluje, tak pokožka během let ztrácí pevnost a tolik ceněnou pružnost.  A jako bonus se také na tváři začínají objevovat první vrásky. Nejdříve v okolí očí a úst, později postupují dále. Velkou roli zde však hraje i kyselina hyaluronová. Její vznik je s množstvím kolagenu v těle úzce spojen. A pokud jí máme nedostatek, způsobuje, že je naše pokožka suchá a ochablá.

Proč si dopřát kolagen

Dnes je moderní doplňovat tuto nezbytnou bílkovinu prostřednictvím kvalitních doplňků stravy. Velmi oblíbený je zejména hydrolyzovaný kolagen, který naše tělo dokáže nejefektivněji využít. Svou pokožku tak vlastně postupně vyživujete a „podpíráte“ zevnitř. Vracíte jí tak to, co jí příroda s ubíhajícím časem ubírá.

Nejúčinnější je ovšem aplikace vnitřně. Nejrůznější krémy s obsahem kolagenu lze použít nejvýše jako doplňkové produkty. Pokud však svému organismu dodáte tuto cennou látku prostřednictvím své stravy, bude efekt mnohem lepší. Vyberte si ten správný kolagen u specialistů na Woldoshop.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *