Jak na úklid rychle a efektivně

orzalaga / Pixabay

S létem přichází doba venkovních aktivit, výletů, sportování či relaxování v přírodě. Bohužel i v těchto měsících je třeba domácnost udržovat. Jak uklidit efektivně a s co nejmenší časovou náročností?

Plánovat a promýšlet

Úklid je lepší si naplánovat. Ostatně jako každou „náročnější“ akci. Jednodušší to v tomto ohledu budou mít ženy. Mají totiž plánování v krvi. A tak začněte tím, že si v hlavě promyslíte, nebo si můžete sepsat, co vše je třeba udělat. Platí zde známé doporučení, začněte tou nejméně oblíbenou činností, pak už to půjde jak po másle.

Zapojte všechny členy rodiny

Ve dvou jde vždycky všechno lépe. A to platí i při uklízení. Zapojte do úklidu i rodinu. Budete tak mít práci rychleji hotovou. Delegujte jednoduché věci jako je vynesení koše, vysávání atd. na děti. Muž by měl udělat těžkou práci. V případě, že nemáte rodinu, zapojte přátele. Hned jde všechno snáz, když si můžete u práce i povídat.

Pomocníci nad zlato

Pokud nemáte správné nástroje, úklid bude trvat zbytečně dlouho. Zkuste si na úklid půjčit vše, co je potřeba. Nebo si to můžete rovnou pořídit. Co by vám mělo ulehčit práci? Někteří pomocníci rozhodně nesmí chybět: hadříky z mikrovlákna, čistič oken, prodlužovací tyč, univerzální mop LINEO a výkonný vysavač.

Čistič oken je skutečně pomocník nad zlato, čistit s ním totiž můžete všechny skleněné plochy. Originální pomocník, jako je multifunkční čistič oken s mokrým a suchým odsáváním nečistot ORAVA CO-270, usnadňuje čištění a šetří čas a námahu. Kromě mytí oken také poslouží například i při vysávání záclon, gaučů, postelí a podobně.

Práci si zjednodušte

Pozor na zbytečnou práci navíc. Prach utírejte hadříkem s mikrovlákna, není pak potřeba leštit. Když čistíte vanu a umyvadlo, nechte čisticí prostředek působit alespoň pár minut, a pak nemusíte na umytí keramiky vynaložit tolik síly. Pro usnadnění mytí toalety použijte sáček jedlé soli a jeden šálek octa a nechte působit ideálně několik hodin.

Tak jen s chutí do toho a půl je hotovo.

You may also like...

1 Response

  1. 25.2.2020

    […] třeba si uvědomit, že přemíra úklidu může zahrádce naopak uškodit. Na trávnících nebo terasách listí sice ozdobou není, ale […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *