Trio pro kvalitní spánek? Postel, matrace a rošt

Ať už nejrůznější zdroje tvrdí cokoliv, bez skutečně kvalitního základu jsou všechny poučky o spánkové hygieně jednoduše zbytečné. Na nekvalitní matraci se pořádně nevyspíte, ani kdybyste se snažili sebevíc.

A ta k sobě samozřejmě potřebuje i pořádný rošt a opravdu bytelnou postel, která se nerozklíží už po několika měsících. Jde přece o váš spánkový komfort, takže ho rozhodně nepodceňujte.

Jak poznat, že potřebujete změnu

Jestliže nábytek do ložnice aktuálně nepatří právě mezi vaše priority, zamyslete se nad tím, jak se ráno probouzíte. Pokud vstáváte celí rozlámání, není pochyb o tom, že máte vážný problém.

Ovšem ať už se zaměříte jen na nákup matrace, nebo se rovnou rozhodnete investovat dokonce do celé postele, pamatujete na základní poučku. Ta říká, že to, co je nejdražší, nemusí být zároveň nejkvalitnější. A bohužel je to tak. Orientujte se spíše podle zkušeností jiných zákazníků, případně podle toho, jak na vás působí zprostředkovatel toho kterého konkrétního kusu nábytku. Jedním ze spolehlivých ukazatelů je rozhodně šířka nabízeného sortimentu a poskytovaná garance kvality.

Výběr nábytku a další důležité body spánkové hygieny

Dostatek místa je pro spokojené spaní základem. A nezáleží na tom, zda sháníte model pro jednu či dvě osoby. Základní šířka postele na jednoho spáče musí začínat na 80 centimetrech, ovšem čím více, tím lépe. A výška? Změřte sami sebe a připočítejte k tomuto údaji nejméně 25 dalších centimetrů. Můžete se tak ráno bez obav i protáhnout, aniž byste se uhodili o tvrdé dřevo nebo kov.

A důležitý je samozřejmě také rošt. Všeobecně platí, že vyšší pěnové matrace do postele vyžadují rošt z dřevěných latí, kvalitně uchycených k obvodu postele, pro ostatní typy se hodí i pružné lamely. V každém případě zapomeňte na zastaralá desková řešení, která neposkytují páteři žádoucí oporu, a navíc nedostatečně větrají. Zajímá vás víc? Najděte si svůj ideální nábytek do ložnice v bohatě zásobeném e-shopu Atan.cz. 

Trio pro kvalitní spánek? Postel, matrace a rošt

Trio pro kvalitní spánek? Postel, matrace a rošt

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *