Hřejivým srdcem obývacího pokoje není krb, ale pohodlná sedačka

taich / Pixabay

Obývací pokoj ve většině domácností slouží k více než jednomu účelu. Potkávají se v něm členové rodiny, je vyhledávaný jako příjemné místo pro odpočinek a často také supluje funkci pracovny.  Musí tedy nabízet skutečně kvalitní zázemí pro všechny tyto aktivity.

Zařizování obývacího pokoje by mělo začít výběrem vhodné sedací soupravy. Je častým omylem, že její velikost by se měla řídit počtem členů rodiny. Důsledkem takového rozhodnutí je velké monstrum zabírající polovinu místnosti, do níž je později problém umístit cokoliv dalšího.

Plánujte, kombinujte a upravujte

Mnohem elegantnějším řešením jsou v takovém případě sedací soupravy 3+2+1 nebo jiné varianty. Všimli jste si někdy, jak je nepříjemné, když se musíte naklánět přes záda svých sousedů, abyste si mohli promluvit s člověkem sedícím o tři židle dál? Křesla nebo dvojmístné pohovky umístěné naproti sedačce nám tedy udělají mnohem lepší službu.

A jaký tvar při nákupu zvolit? Nejoblíbenější jsou sedačky ve tvaru L, a to hned z několika důvodů:

  • umožňují pohodlné posezení i lenošení,
  • mohou obsahovat praktický úložný prostor,
  • vyplní jinak nevyužitý roh,
  • místnost lze díky nim rozdělit na více zón.

U posledního bodu se na chvíli zastavíme. Správně umístěná vertikální část sedačky dokáže oddělit malý kousek místnosti od jejího zbytku. Tady se může nacházet třeba pracovna, pelíšek pro mazlíčka nebo dětský koutek, aniž by opticky narušily přirozenou harmonii prostoru.

Královna potřebuje svého krále

Vložíme-li sedací soupravě do ruky pomyslné žezlo, musíme korunovat i jejího největšího souputníka – obývací stěnu. Právě ta na sebe po vstupu do místnosti strhává největší část pozornosti. Luxusní obývací stěny dokáží svým majitelům poskytnout množství úložného prostoru a zároveň budou za všech okolností a ze všech úhlů vypadat dobře. Často dovolují i menší upgrade v podobě doplňkových dílů ve stejném designu. Takové najdete i na Lumax-nábytek.cz. Můžete si tak jejich vzhled i funkčnost maximálně přizpůsobit svému životnímu stylu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *