Vybíráte poštovní schránky? Nepodceňujte detaily

Anne-Onyme / Pixabay

Už dávno nejde jen o uniformní černé či hnědé krabice, které váš plot či domovní stěnu spíše hyzdí, než aby ji krášlily. Ne vždy však jde v současných obchodech atraktivní design ruku v ruce také s bezchybnou funkčností. Poradíme vám, na co si dát pozor, když si domovní schránku vybíráte poprvé.

Domovní čísla a poštovní schránky – dvě věci, bez nichž se při komunikaci s okolím docela jistě neobejdete. Na rozdíl od číslic na domě je však „bednička na dopisy“ v neustálé pohotovosti. Otevírá se i několikrát denně, musí odolat všem rozmarům počasí, a navíc ještě ochránit svůj obsah před jakýmikoliv negativními vlivy.

Materiál a rozměry hrají prim

Pro začátek popřemýšlejte nad tím, jak velké zásilky vám domů chodí. Občasný pohled od sestřenice vyžaduje docela jiné zázemí, než pravidelně přibývající balíčky z Číny. A čím větší se do schránky vejdou, tím méně často budete muset na poštu.

Pro zavěšení venku jsou ideální nerezové poštovní schránky. Jsou zárukou vysoké kvality a dlouholeté životnosti. Jejich cena je sice o něco vyšší, ale po všech stránkách se vyplatí. Broušený nerez je lesklý a vypadá velmi efektně (na leštěném nerezu jsou navíc znát všechny nečistoty a otisky prstů). A najít můžete i modely se speciálním prostorem pro noviny a dalšími vychytávkami.

Neholdujete nerezu? Vsaďte na kov

Ale i když se vám nerez z jakéhokoliv důvodu nelíbí, stále není nutné sáhnout po nevzhledných plastových výliscích. Další skvělou možností jsou ještě kovové poštovní schránky, vyrobené zpravidla z plechu. Často odrážejí historické vzory nebo se jimi alespoň inspirují, takže potěší milovníky retra či třeba viktoriánského Londýna. K mání jsou však samozřejmě i klasické modely.

A zapomenout v této kategorii nesmíme ani na bezpečnostní schránky, nabízející perfektní útočiště vašim cennostem třeba v předsíni, ale i ve firmě – nebo kdekoliv si budete přát. Vyberete si z provedení na klíč i elektronický zámek třeba na stránkách Doplnkydomu.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *