Chcete jarní vzpruhu pro zahradu? Pořiďte si fóliovníky

Jarní sluníčko už má docela sílu, ale co je to platné, když mu tah na branku kazí okolní nízké teploty půdy i vzduchu? Ovšem pokud mu trochu pomůžete, dostanete v pěstování květin i zeleniny opravdový náskok.

Kvalitní fóliovníky mají oproti skleníkům hned několik výhod. Jsou levné, dají se umístit prakticky kamkoliv a jejich montáž zvládne absolutně každý.

Skleník nenahradí, své místo na zahradě však má

Moderní fóliovník rozhodně neslouží jako náhrada skleníku. Není dost dobře možné kvůli jeho tepelně-izolačním vlastnostem. Dokáže však malé rostlinky ochránit před rychlým odparem cenné vlhkosti i příliš intenzivně sálajícím sluncem. Díky tomu vaši úrodu nezaskočí ani extrémní výkyvy počasí a na své zahradě snadno najdete místo i pro exotické krasavce, jimž naše obvyklé podmínky příliš nesvědčí.

A všechno za opravdu nízkou cenu. Zatímco finanční náročnost skleníků vám z peněženky vytáhne několik tisícikorun, přičemž cena dražších modelů šplhá až k několika desítkám tisíc, fóliovník si můžete pořídit okamžitě.

Ideální pomocník pro variabilní plánování zahrady

Mezi další výhody tohoto zahradního vybavení patří i jejich značná mobilita. Uživatelsky přívětivě řešené konstrukce se zámky a dalšími vychytávkami umožňují složení i rozložení fóliovníků během několika minut. A stejně rychlá je i výměna plachty nebo jakákoliv jiná úprava. Fóliovník můžete tedy snadno přesouvat po zahradě vždy tam, kde ho budete potřebovat. To skleník vám stejný komfort bohužel neposkytne. Kam ho postavíte, tam ho budete muset nechat.

Levně a ještě levněji

A jak vypadají opravdu levné fóliovníky? Ty z e-shopu Konstrukceschwarz.cz vám nabídnou obloukovou konstrukci z trubek, vyrobených z pevné pozinkované oceli. Průměr 32 mm a odolné uzemnění vruty se však postarají o žádanou stabilitu i odolnost, a to i proti větru do 112 km/h a zátěži sněhu 52kg/m². A pořídit k nim můžete i řadu praktického vybavení pro váš ještě větší komfort.

Chcete jarní vzpruhu pro zahradu? Pořiďte si fóliovníky

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *