Opravu kanalizace lze zvládnout i bez těžké techniky – jak na to?

Life-Of-Pix / Pixabay

Máte starosti s kanalizací, protože nefunguje, jak má? Odkládáte její opravu, neboť se bojíte, kolik to zase bude stát? Nenechávejte nezbytné úkony na poslední chvíli, řadu problémů lze totiž zvládnout i bez nezbytných výkopových prací. Stačí se k jejich řešení neotáčet zády a kontaktovat odborníky už v okamžiku, kdy se objeví.

Ano, ještě donedávna byl výkop kanalizace a následné odstranění závady nezbytný. A mnohdy se kopalo na mnohem delším úseku, než bylo ve skutečnosti třeba, protože nebylo možné konkrétní problém přesně lokalizovat. Dnes však lze prasklinu, rozsazený spoj nebo odpadlou malou část trubky opravit mnohem rychleji a levněji.

Vsaďte na tu správnou techniku

Bezvýkopové opravy kanalizace vám ušetří peníze, a to hned ve dvou směrech: nejsou tak náročné na čas a použitý materiál a také zkracují dobu nutné odstávky na minimum. Ve firemních areálech nebo veřejných provozech se počítá každá vteřina!

Používá se tzv. liner. To je vlastně takový rukáv, jež je dopraven vnitřními úseky kanalizace na problematické místo a následně je díky chemickým procesům vytvarován do žádoucí podoby a rozměru. Vše funguje tak, že umístěný liner plnohodnotně nahradí kanalizační vedení. Neexistuje tedy jeden univerzální model. Tloušťky stěn jsou u bezvýkopové opravy kanalizace předem vypočítány a poté adekvátně nahrazeny. A v potaz je samozřejmě brán i rozsah poškození, hloubka opravovaného úseku a další faktory.

Chcete vědět, zda vaší kanalizaci nic nehrozí?

Mnohem lepší je však závadám předcházet a k tomu slouží šikovné monitorování kanalizace, které odhalí všechny potenciální problémy ještě dřív, než vám stihnou udělat vrásky na čele. Mnohdy postačí i účinné vysokotlaké čištění a bezchybný chod kanalizace je obnoven. Všechny tyto služby nabízí ve výhodných balíčcích firma IBOS a.s. Stačí si domluvit schůzku a zkonzultovat potřebné kroky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.