Podkroví plné světla? Díky hliníkovým oknům splněný sen!

Free-Photos / Pixabay

Tmavá neobývaná podkroví už dávno nejsou IN. Moderní trendy velí navrhovat tyto prostory s důrazem na maximální využitelnost, nebo alespoň kladou co největší důraz na rekonstrukci těch stávajících. Maximální prosklená střešní plocha je lákavou vizí, patří však do rukou odborníků.

Sestavy různých typů oken jsou poměrně konzervativní. Mohou být sice svislé (okna nad sebou), blokové (okna vedle sebe a nad sebou) nebo vodorovné (okna vedle sebe) a dokáží pokrýt prakticky celou plochu střechy, ne vždy ale disponují estetickým vzhledem či příjemným a plynulým ovládáním.

Chtějte kvalitu s tváří hliníku

Oblíbená hliníková okna vynikají vysokou odolností, perfektním vzhledem, dlouhodobou užitností a skvělými izolačními vlastnostmi. A je to opravdu žádoucí – vždyť okna patří k nejnamáhanějším částem staveb vůbec. Ta hliníková však nestárnou jako jiné materiály a nepotřebují ani téměř žádnou údržbu.

Stejně jako hliníkové dveře, jež majitelé domů pro zvýšení bezpečnosti často volí, vydrží až do samého konce životnosti stavby. Jde tedy o jednorázovou investici s přesahem na generace. V horizontu dlouhodobého plánování jde tedy rozhodně o dobrou volbu jak pro soukromé subjekty, tak i pro firmy.

Více světla i na nečekaných místech

A jak do toho všeho zapadá podkroví? Konstrukce oken v tomto prostoru je často velmi specifická a nezřídka je nutné vyrobit ta nejmenší přímo na míru a v nepravidelných tvarech. A z běžných materiálů, užívaných pro výrobu oken, je hliník tím jediným, který něco podobného dokáže. Právě proto jsou hliníkové systémy u moderních novostaveb tak oblíbené. Dávají jim totiž téměř nekonečné možnosti.

A co když výměnu oken v podkroví neplánujete? Pak jsou tu ještě šikovné světlovody, které přivedou světlo zvenčí přesně tam, kam potřebujete a to bez větších stavebních zásahů. Podkroví plné světla je díky nim šetrné i k vaši peněžence a stává se dostupným luxusem pro každého. Inspirujte se například na stránkách výrobce Pruniwerk.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *