Dovolená v nedohlednu? Dopřejte svému tělu vzpruhu díky přírodě

lohannaps / Pixabay

Také se už nemůžete dočkat tohoto vytouženého termínu a přitom cítíte, že byste potřebovali odpočinek mnohem, mnohem dříve? Pomoc není tak úplně nemožná. Stačí si uvědomit, že se naše tělo chová jednoduše podle toho, jaké „palivo“ mu dopřejeme.

Úlohu vitamínů a minerálů v organismu si často příliš zjednodušujeme. Například vitamín D máme spojený převážně s imunitou. Přitom se však podle některých studií podílí také na snížení výskytu  kardiovaskulárních onemocnění, či dokonce prodlužuje délku našeho života.

Nedostatek vitamínu D v létě? Reálná možnost

I když se „déčko“ v našem organismu tvoří díky vlivu slunečních paprsků na kůži, můžeme se i v létě potýkat s jeho deficitem. A jak je to možné? Chráníme se totiž až příliš často opalovacím krémem, který účinky slunečního záření významně potlačuje.

I  v létě jsou tedy na místě vhodné doplňky stravy, zvláště uvážíme-li, že organismus, dobře zásobený vitamínem D, se rychleji regeneruje, což nám pomáhá po mnoha stránkách. A nemusíte se spoléhat na preparáty na předpis, které mají k dispozici novorozenci. Český výrobek  vitamín D3 400 I.U. Obsahuje přesně tolik důležitého vitamínu D3, kolik zdravý organismus potřebuje.

Věděli jste, že schopnost syntézy vitamínu D se snižuje s přibývajícím věkem? Lidem od 50. roku je proto doručován mnohdy až dvojnásobný příjem tohoto prvku, a to zejména jako prevence před zhoršováním stavu kostí a zubů.

Když na vás všechno padá

Někdy však ani toto opatření stačit nemusí – například máte-li problémy se spánkem. Vitánie snodárná, kozlík lékařský nebo rozchodnice růžová byly v lidové medicíně ceněny právě pro svou schopnost přinášet uklidnění a úlevy namáhanému tělu i mysli. Všechny tři najdete v přípravku Antistres od Naturvita. A Kaštan jírovec plus vám pomůže potlačit pocit těžkých nohou a další nepříjemnosti. Na dovolenou tak dorazíte v plné síle a skutečně si ji užijete. Začněte s přípravou už teď!

You may also like...

1 Response

  1. 10.12.2022

    […] si půjčit na nové vybavení domácnosti, dovolenou, automobil nebo prostě jen musíte překlenout zbývající čas do výplaty? Pak si můžete […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *