O některých doplňcích stravy se mluví až příliš často, na jiné se naopak zapomíná

Medical Heart Icon Doctor Health  - Memed_Nurrohmad / Pixabay
Memed_Nurrohmad / Pixabay

Pokud se rozhlédneme po internetu, snadno nabudeme dojmu, že když se zásobíme dostatečným množstvím vitamínu C, D a E, máme doživotně vystaráno. U minerálů se pak totéž tvrdí o hořčíku a zinku. Byla by ovšem chyba upřednostňovat některé výživové složky nad jinými.

Stejně důležité jako výše zmíněné vitamíny a minerály jsou totiž pro naši krásu a zdraví i mnohé další prvky. Víte například, jakou funkci má v našem organismus třeba chrom?

Pomůže s péčí o metabolismus a dokáže nás „nakopnout“

Pokud často trpíte stresem a únavou, bude vám nejspíše doporučen výše zmíněný hořčík. Ale ne vždy stojí za vašimi problémy právě on. Jestliže se u vás objevují také bolesti hlavy, podrážděnost či pokles koncentrace a pracovní výkonnosti, bude s větší pravděpodobností tou pravou vašich příčinou vašich potíží spíše chrom.

Spojujeme si ho spíše s metalurgií, ovšem pro svou bezchybnou funkčnost ho nezbytně potřebuje i náš organismus. Z jeho účinků lze vypíchnout zejména:

  • zesílení působení inzulínu,
  • podporu hubnutí,
  • zlepšení vstřebávání cukru buňkami.

Podpořte působení chromu vhodnou synergií

Ještě lepších výsledků se však při užívání chromu dočkáme, pokud vsadíme na ty doplňky stravy a přírodní produkty, které ho kombinují s látkami, jež jeho účinky umocňují. Tomu se říká synergie. Skvěle si rozumí například se zinkem, vitamínem B6 nebo s L-karnitinem. Poslední složku můžete znát zejména z přípravků určených pro oblast fitness. Karnitin + Chrom se společně starají o udržení normální hladiny glukózy v krvi a také přispívají k normálnímu metabolismu makroživin.

A kde koupit Karnitin? Chtějte vždy ověřeného dodavatele i prodejce. Přípravek Karnitin + Chrom s příznivou koncentrací účinných látek dodává na náš trh česká společnost Naturvita a za výhodné ceny ho pořídíte na stránkách Gigalekarna.cz. Stačí užívat 1-2 tablety denně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *