Při potížích se spánkem a stresem může pomoci příroda

Coronavirus Tablets Medication  - iira116 / Pixabay
iira116 / Pixabay

Když se řekne doplňky stravy, většinou si pod tím představíme rozmanité vitamíny a minerály. Neměli bychom však zapomínat na to, že ve hře jsou i nejrůznější výtažky z bylin, dříve (ale i dnes) hojně využívané v lidovém léčitelství.

Dobře aplikované bylinky se nemusí uplatnit jen jako čaje, případně léčivé masti. Koncentrované přírodní extrakty mají mnohem širší škálu využití. Navíc vás zprošťují nutnosti neustálého popíjení bylinných čajů a elixírů. Nezřídka vám jedna dobře zásobená kapsle dodá stejné množství účinných látek jako např. dvě velké konvice bylinkového čaje.

Zamilujte si všestranný kozlík lékařský

Jde o zaručeného favorita v této oblasti. Naše babičky připravovaly pro lepší spánek odvar z kořene. Ten se dodnes ocitá v domácí lékárničce všech, kdo se ráno probouzejí málo odpočinutí a bez nálady. Málokdo ovšem ví, že jeho příprava není právě jednoduchá. Kořen totiž při vaření velmi silně páchne a chuť výsledného odvaru také není příjemná.

Přírodní extrakty v kapslích, jako je například Tryptosen od české společnosti Naturvita, vás však těchto negativ spolehlivě zbaví. Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) přispívá k usínání, pomáhá při udržování dobrého spánku a dokáže zklidnit při stresu. A nesmíme zapomenout ani na obsah L-tryptofanu, což je přírodní aminokyselina.

Jak poznat kvalitu přírodních produktů? Hlídejte si množství extraktu, který obsahují

Hledáte i vy pomocníka pro své obtíže? Nespokojte se jen s obyčejným složením, ale chtějte vědět, čemu obsah účinných látek odpovídá. Například Tryptosen kapsle vám v každém kousku nabídnou 25 mg kozlíku lékařského, což odpovídá 500 mg sušeného kořene. L- tryptofanu tu pak najdete rovných 300 mg na kapsli.

Vyrábí ho společnost Naturvita, máte tedy jistotu, že jde o čistě přírodní produkty pro vaši krásu a zdraví. Tryptosen navíc neobsahuje laktózu, konzervační látky, lepek ani syntetická barviva a aromata. A výhodně ho zakoupíte například na Gigalékárna.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..