Nejlepší způsob, jak přestat kouřit

Smoking Boy Smoking Picture   - robiulislampailot / Pixabay

Lidových prostředků jak pomoci člověku přestat kouřit a zapomenout na tento zlozvyk, když nemá svou sílu k boji s ním, je mnoho. Vaše rozhodnutí přestat kouřit – to je správné rozhodnutí. Ale musí být rozhodné a pevné! Lidové léky vám pomohou v tomto obtížném úkolu.

První den

První den zanechání kouření tabáku by mělo být pro vás příjemné. Z psychologického hlediska to bude tak jednodušší. Vyberte si nějaký slavnostní den nebo jděte na piknik s přáteli. Touhu po kouření potlačí žvýkačky nebo jezte zeleninu, bobule, ovoce, pijte džus! V případě, že touha kouřit je silná, doporučujeme aktivní fyzický pohyb, jógu nebo gymnastiku. V nejtěžších dnech se kuřákům toužících se odnaučit kouřit nedoporučuje pojídat uzené, solené maso a alkohol.

Osvědčené lidové léky proti kouření

V lidovém léčitelství, existuje spousta dobrých, efektivních tipů, které vám pomohou přestat kouřit.

Indický čaj s bylinami

Jedna lžička sypaného indického nebo cejlonského čaje se přelije dvěma šálky vařící vody. Přidáme půl lžičky drcených kořenů čekanky obyčejné a kozlíku lékařského, listy kopřivy, máty peprné a routy. Necháme hodinu louhovat, půl šálku čaje pijeme 2-3 krát denně.

Eukalyptové listy     

Vezměte jednu polévkovou lžíci eukalyptových listů a nalijte sklenici vařící vody, nechte hodinu louhovat. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci medu a glycerinu. Popíjejte čtvrt šálku 7krát denně.

Kořen puškvorce     

Kořen nakrájíme na malé kousky, 5 mm tlusté, a při chuti na cigaretu jej žvýkáme. Účinek se dostaví po 10 až 12 dnech.

Vypláchnutí úst sodou

Další způsob, jak přestat kouřit, což může oslabit chuť na tabák –  vypláchněte ústa roztokem jedlé sody.

Pro přípravu roztoku stačí vzít jednu polévkovou lžíci na 1 šálek vody. Nebo si můžete vypít půl sklenice vody, ve které rozpustíte 4 lžičky jedlé sody. Upozornění: recept není vhodný pro ty, kteří mají sníženou kyselost žaludku

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *