Biokrby – komfort a pohoda

Talie79 / Pixabay

Biokrby – nové slovo v moderním designu, kde se snoubí pohodlí a pohoda. Není nic příjemnějšího než se v zimním období vyhřívat v teple u krbu, koukat se na oheň a nořit se do příjemných vzpomínek. Bohužel ne všechny byty a domy jsou přizpůsobeny tak, aby si mohly dovolit skutečný krb.  Vzhledem k tomu, že tento krb nevyžaduje komín a vydává živý oheň, nikoliv imitací ohně, na rozdíl od elektrických krbů je vhodný do každého interiéru. Biokrb si plně zaslouží své jméno. Jako u klasického krbu, vytváří teplo. Hlavní částí každého krbu je hořák, který se plní palivem, obvykle je to bioetanol. Pří hoření produkuje pouze oxid uhličitý a vodní páru, bez vzniku zápachu, kouře a prachu. Při instalaci na území Česka se nevyžaduje povolení.

Biokrby – interiérový prvek používaný ve všech prostorách

Externě, ekokrb může být standardní krb nebo vypadat jako neobvyklá konstrukce objektu (v tomto případě často vypadá jako široká mísa s podstavcem). Biokrby se skládají ze dvou podstatných částí – pece a dekorativních prvků. Pec – krb, kde dochází ke spalování eko topiva. Dekorativní detaily nabídnou estetickou krásu, a navíc mají také ochrannou funkci, zabraňují náhodnému proniknutí cizích předmětů na hořák a nepálí lidí. V závislosti na velikosti místnosti se stává z krbu buď mobilní jednotka nebo působivý funkční bytový doplněk.

Biokrby – výhody

 Jednou z hlavních výhod biokrbů je použití ekologicky šetrného paliva – denaturovaný líh.  Vzhledem k tomu, že se biokrby vyrábějí podle nejnovějších technologií a používají se pouze ekologicky šetrné výrobky, není potřeba instalovat další komínový odsavač par, větrací zařízení a jiná podobná zařízení. Dalším pozitivem je jejich pohyblivost, maximální velikost nepřesahuje sto kilogramů, což umožňuje provádět i složité změny. Nezáleží na tom, zda je ekologicky krb v restauraci nebo v kanceláři, v rezidenčním bytě či v soukromém venkovském domě.  

Ruzzellfish / Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..