Když vlci vyjí na Měsíc

Když vlci vyjí na Měsíc
jeg2002uk / Pixabay

Už navečer jste se cítili bez nějaké zvláštní příčiny nervózní a když přijde večer, nemůžete spát. Převalujete se na lůžku a přemýšlíte proč tomu tak je. Podívejte se z okna – třeba za to může Měsíc v úplňku.

Již odedávna lidé věděli, že jednotlivé fáze Měsíce ovlivňují spoustu věcí. Třeba úrodu, ale i hojení ran či dokonce růst vlasů. Tyto čtyři fáze jsou dobře známými symboly vyznačeny i v kalendáři.  Pokud se seznámíte s lunárním cyklem, můžete své poznatky využít i ve svůj prospěch. Při dřívějším, přirozenějším, stylu života se lidé lunárním cyklem dokázali řídit a on jim usnadňoval život. Proč nepřevzít něco z jejich poznatků a zkušeností?

Síla úplňku

Nejsilnější fází Měsíce je úplněk, který dokáže ovlivnit i lidskou psychiku. Každý však reaguje jinak. Citlivější jedinci mohou zaznamenat z změny nálad, bolesti hlavy, nervozitu nebo i úzkost. Hůř spí, případně mají divoké sny. Všechno, co se jim v době úplňku přihodí, prožívají daleko intenzivněji. Je to příhodná doba k hledání cesty k vlastnímu vědomí. O síle úplňku vypovídá také to, že už naše prababičky věděly, že například byliny v tu dobu nasbírané mají větší sílu.

V tento čas se také více koncentrují v organismu tekutiny a mohou způsobovat otoky. Je proto dobré vyhýbat se přesoleným jídlům a vybírat stravu bohatou na uhlohydráty, tj. obiloviny, těstoviny, chléb, pečivo, brambory. Dopřát si můžete také ovoce s odvodňujícím účinkem, například banány.

Čas Novoluní

První fází Měsíce je Novoluní. Měsíc se dostává před Slunce a v noci ho na obloze nenajdete. Začíná nový cyklus Měsíce a s ním přichází nová energie, která povzbuzuje naši vůli. V tuto dobu se tělo lépe zbavuje škodlivin, vzrůstají jeho schopnosti zbavit se všeho, čím je zanešené a naše léčivé možnosti nabývají síly. Je to vhodný čas pro případný jednodenní půst, při němž přijímáme jen vodu, bylinkové čaje, ovoce či ovocné šťávy.

Když narůstá Měsíc, narůstá i naše energie

Po Novoluní nadchází čas, kdy Měsíc dorůstá až do tvaru písmene D. Všechno, co v tuto dobu tělu dodáme, má větší účinnost a posiluje nás. Protože v tuto dobu náš organismus hůře spaluje, není to dobrá doba pro zahájení diety. Narůstající energii můžete využít pro uskutečnění nových zamýšlených plánů.

Doba diet

V poslední fázi Měsíc ubývá a tvarem tak připomíná stále se ztenčující písmeno C. V této době se z těla dobře vylučují toxické látky a je proto vhodná pro započetí případné plánované diety. I při vyšším příjmu potravy nepřibereme na váze tak rychle, jako by tomu bylo v předchozím období. V tomto čase se tělo lépe čistí a je dobré dopřát si vodní procedury, koupání nebo saunu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *