Vše, co potřebujete vědět o filtraci vody

ronymichaud / Pixabay

Filtrovaná, nebo balená voda?

Filtrovaná voda je mnohdy mnohem kvalitnější než voda balená. Jak je to možné? O složení balené vody se sice dočtěte na etiketě, ale špatné skladování se na její kvalitě může velmi negativně odrazit. Nikdy tak nemůžete mít naprostou jistotu, co pijete…

A jak si stojí populární filtrační konvice? Zde je to s kvalitou vody samozřejmě o poznání lepší, ovšem přidávají se starosti v podobě pravidelné výměny filtru, což filtraci vody navíc naprosto zbytečně prodražuje. Naproti tomu v případě vodovodních filtrů , které mají životnost několik let, takové starosti odpadají. Návratnost investice do vodovodního filtru je tedy velmi rychlá.

Kvalita filtrované vody

Po filtraci se voda vyznačuje nejen lepší kvalitou co do složení, ale také lepší chutí a barvou. Filtrovaná voda neobsahuje tenzidy, tedy saponáty, ropné látky, aromatické uhlovodíky, herbicidy, insekticidy a další nebezpečné látky, které se mohou na zdraví negativně projevit především z dlouhodobého hlediska. Na místě není ani běžně rozšířená obava z toho, že filtrovaná voda je ochuzená o důležité minerály. Ani po filtraci se totiž její přirozené složení nemění a její biologická hodnota je zachována. Nutno podotknout, že v případě vodovodního filtru hraje důležitou roli objem absorpčních hmot, který má vliv na jeho účinnost.

Umístění a instalace vodovodního filtru

Máte však obavy, že vodovodní filtr vám bude překážet? V takovém případě můžete zvolit filtr, který se instaluje pod kuchyňskou linku. Více informací získáte v e-shopu Přístroje pro zdraví, kde zakoupíte kvalitní vodovodní filtry a nezbytné příslušenství.

Pro připojení filtru se nabízí několik možností (připojení na vodovodní baterii, na konec vodovodního ramínka nebo nad vodovodní ramínko). Při pořízení desinfekčního členu se úplně vyhnete nutnosti chlorace studně.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *