Tři nápady a inspirace do zahrady

Engin_Akyurt / Pixabay

Péče o zahradu je pro mnoho majitelů opravdovým potěšením, ale ne vždy mají na tento náročný úkol dostatek času. Je nutné přiznat, že zvláště v horkých dnech bývá nejpalčivějším problémem správná závlaha. Ale stranou nezůstávají ani požadavky na estetiku a relaxační vyznění celého prostoru.

Automatické zavlažování šetří váš čas i peníze

Skloubit požadavky jednotlivých rostlin na správnou frekvenci, množství a čas zálivky, je mnohdy doslova sisyfovský úkol. Navíc běžná zahradní hadice může rostliny poškozovat a tahání těžkých konví je zase co do časové náročnosti poměrně neefektivní. Naštěstí dnes už všechny tyto úkoly hravě zvládají automatické zavlažovací systémy. Nemusíte se obávat nákladů na takovou investici, naopak. Vše se vám vrátí už v podobě menšího množství spotřebované vody, a to nemluvíme o ušetřeném času, který můžete věnovat jiným, mnohem příjemnějším aktivitám.

Zahradní lehátka umísťujte nápaditě

Dominuje vaší zahradě velký trávník, spojený s terasou či jinou odpočinkovou zónou? Neumísťujte na něj zahradní lehátka prvoplánově, místo toho si s nimi tak trochu pohrajte. V rohu zahrady je například snadné vytvořit intimní koutek pro vytíženou ženu z domácnosti, která sní o svém soukromém místečku pro opalování a čtení. Ale nebojte se svou malou lenošku umístit třeba i v houštině okrasných travin na mýtinku nebo na jiná překvapivá místa, kde vás při odpočinku zaručeně nikdo rušit nebude. Mnohdy stačí malá změna a komfort při užívání zahrady se rázem zvedne o několik kategorií.

Jak na to, aby zahradní sochy skutečně vynikly?

Když zahradní sochy , tak se vší parádou. Dnes jsou spíše trendem velké solitéry z přírodních materiálů, které dodají zahradě tu správnou duši. Dovolte jim jednoduše vyniknout – třeba na půvabném kamenném ostrůvku uprostřed trávníku. Nápaditě rozšiřuje prostor a stane se dalším vítaným dekorativním prvkem vaší zahrady. Ale stejně efektně vypadá  uprostřed dlážděného povrchu, například na vašem dvorku. A mimochodem, sochám to skvěle sluší také v blízkosti velkých přírodních balvanů (a nezáleží na tom, zda jste si je dovezli z volné přírody, nebo od kameníka).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *