Vytápění peletami je univerzálnější, než si myslíte

Fire Flame Carbon Wood Burn Heat  - Alexas_Fotos / Pixabay
Alexas_Fotos / Pixabay

Možná i vy právě teď počítáte bilanci uplynulé zimy a přemýšlíte, kde byste ještě mohli ušetřit. A právě vytápění bývá oním hlavním kamenem úrazu. Poradíme vám, v jakých vodách pátrat a na co si dát pozor.

Naším tipem jsou dřevěné pelety. Nabízí totiž nízkou cenu i ekologičnost. Nebudete potřebovat žádné speciální prostory pro jejich uložení a dají se zakoupit opravdu výhodně po celý rok. A jak zjistit, zda budou vyhovovat i vám?

Co to vlastně dřevěné pelety jsou

Jde vlastně o odpad, a to samozřejmě ze dřeva. Vytápíte tedy pilinami, odštěpky a třískami, ovšem komfortně slisovanými do hutných celků. Při použití adekvátního tlaku se můžete těšit na skvělou výhřevnost i snadnou manipulaci.

Kromě tlaku se využívají také speciální pojidla a nakonec se budoucí pelety ještě dobře vysuší. Díky tomuto postupu tak získáte lepší výhřevnost, než kdybyste vsadili na surové dřevo.

TIP: Ty nejkvalitnější pelety žádná pojidla nepotřebují, vystačí si jen s celulózou, přirozeně obsaženou ve dřevě.

Pelety se hodí téměř kamkoliv

I když na trhu najdeme speciální kotle na pelety, určitě nejde o jedinou možnost. Máte klasický kotel na dřevo, krb, krbovou vložku, případně moderní zplyňovací kotel? Tady všude můžete využít výhod toho ekologického vytápění. Pelety se nehodí pouze do otevřených ohnišť.

Kdy nakupovat

A jak si nabízené výhody ještě zvýšit? Myslete na zimu už s předstihem. Všeobecně platí, že mimosezónní ceny bývají výhodnější. Navíc nejste tlačeni žádnými termíny a vyhnete se příplatkům za rychlé doručení apod.

Pytle s peletami bez obtíží uskladníte třeba i v předsíni. Nezůstává po nich žádný nepořádek (prach, piliny apod.). A pro vytápění vždy odeberete přesně tolik materiálu, kolik právě potřebujete. A kam za výhodným cenami? Vyzkoušejte specialisty v e-shopu Drevenepelety.cz. Najdete tu výběr z mnoha druhů, dopravu zdarma, přívětivé dodací lhůty a další výhody.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *