Proč si vybrat sedačku ve výrazné barvě

Interior Design Living Room Render  - myatheinkyaw / Pixabay
myatheinkyaw / Pixabay

O tom, jak se ve svém domě či bytě budeme cítit, rozhoduje do velké míry to, jak je zařízen. Dominantní barva prostoru v nás dokáže vyvolat určitou náladu a celkově tak přispět k naší spokojenosti. A velmi výrazný je tento efekt právě u sedací soupravy, na níž trávíme svůj volný čas.

Pestrý interiér v nás probouzí kreativitu a chuť do života. To je zkrátka fakt. Například červená sedačka povzbuzuje tělo i mysl. Oranžová působí útulně a celý pokoj doslova rozzáří. Zelená uklidňuje, žlutá inspiruje apod.

Jen jedna barva? Ne. Dovoleny jsou i citlivé kombinace

Určitě to neznamená, že je nutné podřídit zamýšlenému záměru úplně vše. Je-li něčeho moc, může to v nás naopak vyvolat neklid a pocit diskomfortu, tedy přesný opak toho, čeho bychom rádi u sebe doma dosáhli.

Doporučovaným optimem je proto použití tří barev. Je-li vaším snem barevná sedací souprava, pak hlavní část prostoru (tedy podlahy a zdi) svěřte nějakému neutrálnímu odstínu šedé, béžové či bílé.

A hlavní barvu sedačky pak dejte dohromady s další vhodnou kolegyní. Zelená tvoří ideální pár se žlutou, červená s modrou, oranžová např. s fialovou apod. Nebojte se ani barevných kontrastů.

Koneckonců, proto se nábytek do domácnosti vyrábí často i ve velmi výrazných barvách. Dejte si jen pozor na odstíny. Ne všechny k sobě harmonicky ladí. Zvláště míchání teplých a studených dokáže být docela zapeklité a ve výsledku nehezké a nepřirozené.

Barvu sedačky můžete ještě podtrhnout

Ale to stále ještě není všechno. Chcete udělat ze svého posezení opravdovou dominantu prostoru?Podtrhněte jeho perfektně vybranou barvu vhodným osvětlením, květinami či jinými dekoracemi v identické barvě. Umístěte je do blízkých i vzdálených koutů pokoje a nechte vyniknout.

Koneckonců, na stejný trik sází i moderní barevné kuchyně. Neutrální obklady doplňují např. stylovým kávovarem nebo třeba sadou kuchyňského náčiní ve stejné barvě, jakou mají dvířka či podlaha. Efekt zaručen.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.