Proč si vybrat sedačku ve výrazné barvě

Interior Design Living Room Render  - myatheinkyaw / Pixabay
myatheinkyaw / Pixabay

O tom, jak se ve svém domě či bytě budeme cítit, rozhoduje do velké míry to, jak je zařízen. Dominantní barva prostoru v nás dokáže vyvolat určitou náladu a celkově tak přispět k naší spokojenosti. A velmi výrazný je tento efekt právě u sedací soupravy, na níž trávíme svůj volný čas.

Pestrý interiér v nás probouzí kreativitu a chuť do života. To je zkrátka fakt. Například červená sedačka povzbuzuje tělo i mysl. Oranžová působí útulně a celý pokoj doslova rozzáří. Zelená uklidňuje, žlutá inspiruje apod.

Jen jedna barva? Ne. Dovoleny jsou i citlivé kombinace

Určitě to neznamená, že je nutné podřídit zamýšlenému záměru úplně vše. Je-li něčeho moc, může to v nás naopak vyvolat neklid a pocit diskomfortu, tedy přesný opak toho, čeho bychom rádi u sebe doma dosáhli.

Doporučovaným optimem je proto použití tří barev. Je-li vaším snem barevná sedací souprava, pak hlavní část prostoru (tedy podlahy a zdi) svěřte nějakému neutrálnímu odstínu šedé, béžové či bílé.

A hlavní barvu sedačky pak dejte dohromady s další vhodnou kolegyní. Zelená tvoří ideální pár se žlutou, červená s modrou, oranžová např. s fialovou apod. Nebojte se ani barevných kontrastů.

Koneckonců, proto se nábytek do domácnosti vyrábí často i ve velmi výrazných barvách. Dejte si jen pozor na odstíny. Ne všechny k sobě harmonicky ladí. Zvláště míchání teplých a studených dokáže být docela zapeklité a ve výsledku nehezké a nepřirozené.

Barvu sedačky můžete ještě podtrhnout

Ale to stále ještě není všechno. Chcete udělat ze svého posezení opravdovou dominantu prostoru?Podtrhněte jeho perfektně vybranou barvu vhodným osvětlením, květinami či jinými dekoracemi v identické barvě. Umístěte je do blízkých i vzdálených koutů pokoje a nechte vyniknout.

Koneckonců, na stejný trik sází i moderní barevné kuchyně. Neutrální obklady doplňují např. stylovým kávovarem nebo třeba sadou kuchyňského náčiní ve stejné barvě, jakou mají dvířka či podlaha. Efekt zaručen.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..