Americká postel alias boxspring – jaké výhody vám nabídne?

Bed Sleep Pillow Sheets Quilt  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Jako první objevily výhody těchto praktických kusů nábytku hotely a penziony. Ovšem boxspring postele se stále více uplatňují i v domácnostech. Vyhledávají je zejména milovníci pohodlí a snadného úklidu.

Určitě je také znáte, postele boxspring vás upoutají obvykle vysokým čalouněným čelem a perfektním odpružením matrací (často pojištěným i tzv. topperem alias krycí tenkou matrací). Nejvíce se však americká postel odlišuje od svých souputnic originálně řešeným rámem.

Rám, který rozloží vaši hmotnost – zn. dokonale

Boxspring postel vám nabídne opravdu masivní spodní rám (obvykle ze dřeva či kovu), ukrývající pružinovou konstrukci. Teprve na ni je položena běžná matrace (z pěny nebo opět s jádrem z pružin), doplněná leckdy ještě topperem.

Měli byste vědět: Topper se používá zejména u dvoulůžek, na nichž zakryje nepříjemnou mezeru mezi matracemi.

Vše dohromady se pak stará o vysokou pružnost a bezchybné rozložení vaší váhy do plochy celé matrace. O kvalitu spánku je tedy postaráno po všech stránkách. Nebude vás rušit spáč vedle, ani se nebudete potýkat s nepříjemným propadáním do matrace.

Americké postele v evropském stylu

Ale je to ještě lepší. Zatímco pravé boxspringy nabízejí čistě jen prostor pro spaní, evropští designéři je vylepšili navíc i o úložné prostory. Velmi dobrým příkladem tohoto provedení jsou luxusní HENRY STYLE postele, nabízené v mnoha barvách.

Zároveň stojí na vysokých nožkách, takže vám usnadní i potřebný úklid ložnice. Nenechte se odradit dominantně vyhlížejícím čalouněným čelem. I jeho údržba je jednoduchá – stačí ho čas od času pořádně vysát.

Jistě oceníte i polohovatelné lamelové rošty (nabízející 5 různých sklonů), objemný úložný prostor a taštičkovou matraci, jejíž tvrdost (hard/soft) lze regulovat pouhým otočením. I doma se tak můžete vyspat dorůžova – stejně jako v luxusním hotelu či penzionu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..