Bezpečnostní dveře mohou být buď levné, nebo bezpečné!

Uvažovali jste někdy nad tím, jaká je šance, že si mazaní zloději vyberou ke svému útok právě váš dům či byt? Pokud jste zatím neinvestovali do zabezpečení ani korunu, pak poměrně vysoká. A čím začít? Ideálně tím, na co zloději narazí jako první.

Pootevřené okno, špatně zavřený balkon – to všechno může nenechavce nalákat. Ovšem nejčastějším „vstupním bodem“ bývají dveře do domu či bytu. A jak tomu předejít? Podívejte se na své bydlení tak trochu očima zloděje…

Do pěti minut musím být pryč…

Přesně to si každá pochybná existence říká, když se začne potloukat okolo. Každá minuta zvyšuje pravděpodobnost toho, že si nekalých aktivit někdo všimne. Opravdu dobré bezpečnostní dveře tento limit hravě překonají. A navíc odolají i požáru, nevadí jim střídání teplot a zůstanou dlouho krásné. Designové dveře s bezpečnostním protokolem totiž na první pohled od těch obyčejných prakticky nepoznáte.

3 x ano pro bezpečnostní dveře

Sáhnout po těch nejlevnějších, případně nejprodávanějších bezpečnostních dveřích na trhu, nebývá dobrou volbou. Bezpečnostní prvky totiž jednoduše něco stojí. A žádná reklamní vějička to zkrátka nezmění. Všeobecně nejrizikovější bývá nákup v nejrůznějších hobbymarketech. I když se nabízené bezpečnostní dveře ohání celou řadou certifikátů, jejich pravost jen stěží ověříte. Nabídka on-line, nebo ve specializovaných prodejnách, bývá v tomto ohledu vstřícnější.

Dívejte se také, zda mají dveře tzv. pevný bod. Jejich důkladné ukotvení do rámu (či ukotvení až do betonové podlahy) bývá sázkou na jistotu. Tento typ vstupu do domu nelze vylomit z pantů, zloděj se jím musí doslova probourat. A to je časově velmi náročné.

A poslední šikovný rozpoznávací znak? Zamykání. Vyzkoušejte si to. Jestliže je celý proces plynulý a k uzamčení vám postačí jeden jediný pohyb, jde o známku kvalitně zpracované vložky, jež je perfektně spojena s uzamykáním. Takový zámek nelze odemknout prostým zatlačením nebo jinou zlodějskou fintou.

Zajímá vás, jak vypadají skutečně kvalitní bezpečnostní dveře do bytu, respektující zároveň nejnovější trendy, takže se za ně ve svém bydlení zaručeně nemusíte stydět? Objevte jejich pestrou nabídku na Next.cz. Zaručeně si vyberete.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *