Luxusní povlečení nemusí být jen saténové, ohromí vás i rafinovaná úprava jiných materiálů

Bedroom Sleep Bed Hotel Room  - peterweideman / Pixabay
peterweideman / Pixabay

Když se řekne ložnicový luxus, vybavíme si nejspíš damašek nebo právě satén. To ovšem neznamená, že se při výběru těch nejlepších lůžkovin musíme omezit jen na tyto materiály. Naopak. Podívejte se, co všechno vám tento pestrý svět může nabídnout. Dost možná narazíte na tipy, které byste v něm rozhodně nečekali.

Když si chcete po všech stránkách kvalitně odpočinout

Věděli jste, že některé typy povlaků na přikrývky a polštáře vám mohou zasloužené chvíle odpočinku opravdu znepříjemnit? Platí to zejména pro nejrůznější umělé materiály s nízkou gramáží. Špatně totiž odvádějící vlhkost a my se poté  v půli noci vzbudíme zcela propocení. Obvykle vše dáváme za vinu špatně zvolené přikrývce, případně prostěradlu. Jen málokdy však bývá onen kámen úrazu přímo v nich.

A jak tedy definovat luxusní lůžkoviny? Zcela jistě jako takové, v nichž se dobře spí a zároveň vypadají už na první pohled (i omak) zkrátka dokonale. Mezi nejoblíbenější patří aktuálně satén a mikroplyš.

Satén nemusí být za všech okolností jen studený

Když se řekne luxusní povlečení, vybavíme si jako první nejspíše právě tento materiál. Bohužel obvykle v jeho umělé úpravě, která se zadrhává a chladí i během té nejtužší zimy. Skutečný pravý satén má však svůj původ v bavlně. Jeho tajemstvím je speciální úprava, díky níž v létě chladí a v zimě zahřívá. Je příjemný na dotek a dokonale odvádí pot od těla, takže se ráno v jeho náruči probudíte svěží a dokonale odpočinutí.

Dokonalý spánek pro zimomřivce

Své luxusní přikrývky ovšem můžete obléknout i do mikroplyše. Za svým názvem nijak nezaostává. Opravdu na dotek připomíná hřejivého medvídka z dětství. Je skvělý pro děti i pro ty, kteří mají v noci rádi teplo, ovšem bez škodlivého přetápění místnosti. Podívejte se, jak luxusně může vypadat – navštivte experty v e-shopu Luxusniluzkoviny.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..