Umíte si vybrat palubky podle třídy kvality? Písmeno dále v abecedě nemusí nutně znamenat výrazně sníženou kvalitu

Room Space Parquet Salon  - Tama66 / Pixabay
Tama66 / Pixabay

Možná také potřebujete obložit svou terasu, pokoj, saunu nebo jednoduše venkovní prostory. A v takovém případě velmi rychle narazíte na zajímavé dilema. Prodejci vám totiž nabízejí skutečnou kvalitu – a to opravdu za vysoké peníze.

Jedná se o palubky třídy A/B, ovšem obvykle vám nejsou schopni vysvětlit, jak se tento sortiment liší od výrazně levnějších palubek třídy C. Vydrží ty levnější podstatně méně? Pocházejí z jiné části světa nebo je rozdíl čistě estetický?

Kvalita dřeva je stejná, palubky třídy C však nabízejí více možností

Aby bylo jednou provždy jasno – pokud toužíte po čistém a designově sterilním prostředí jako z katalogů, pak vám nezbude, než na nejvyšší kvalitu opravdu vsadit. Dřevo bez kazů a vždy dokonale vyhlížející však bez výjimky nabídne příliš vysokou cenu.

Dřevěné palubky třídy C jsou stejně kvalitní. Není na ně používáno dřevo podřadné či dokonce jakkoliv poškozené. Pouze takové, na němž se přirozeným způsobem podepsaly některé přírodní vlivy. A to v podobě nedokonalostí, suků a dalších menších defektů. Milovníky přírodního vzhledu určitě odradit nemůže.

Palubky mohou být nejenom podlahové, ale i obkladové

A kde všude se takové dřevěné palubky uplatní? V zásadě je to jen na vás. K mání jsou ty, určené pro pokrytí pochozí plochy podlahy, stejně jako kousky vysoustružené přesně na míru vašim stěnám. A nesmíme zapomenout ani na ty určené na fasádu. Vyrábí se ze značně odolného dřeva a vaše nemovitost díky nim rázem dostane zcela jiné charisma.

A nelze opomenout ani moderní vypouklé kousky s velmi originálním profilem nebo 3D dekorativní dílce, jako stvořené pro vytváření nejrůznějších mozaik a obrazců. A kde takový sortiment poptat? Samozřejmě u specialistů na Ispas.cz. Inspirujte se bohatou nabídkou a 100% kvalitou ve všech ohledech!

Floor Parquet Wood Build Live - Urban_JM / Pixabay

Urban_JM / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.