Potřebujete najít práci, ale váš obor už netáhne? Vsaďte na šikovnou rekvalifikaci

Man Presentation Work Male  - Neha_Kumari / Pixabay
Neha_Kumari / Pixabay

Říká se, že pracovní trh je příležitostí plný – stačí se jen trochu snažit. Ovšem bohužel to v mnoha případech není pravda. V praxi naráží žadatelé o práci na různé překážky v podobě dlouhého dojíždění či nepřiznaných fyzických, genderových či věkových limitů ze strany zaměstnavatele. A proti takovým praktikám se jen těžko brání.

Proč tedy bojovat proti větrným mlýnům, když můžete pro svou úspěšnou pracovní kariéru udělat mnohem víc? Stačí vsadit na ty správné druhy rekvalifikace a otevřou se vám zcela nové možnosti.

Známe nejpoptávanější povolání vůbec

Nezáleží na tom, v jakém oboru firmy či OSVČ působí – jedno mají společné. Každý rok musí podat daňové přiznání a jedním dechem si také vést správnou účetní evidenci. A všichni (snad krom těch nejmenších živnostníků) potřebují zodpovědnou osobu, která by se jim o vše bezchybně postarala.

A pokud absolvujete rekvalifikační kurz účetnictví v Plzni, můžete se touto žádanou osobou stát i vy. Vůbec nezáleží na tom, že nemáte „matematické sklony“ ani na tom, že jste k ekonomii nikdy ani nepřičichli. Dobře postavený kurz dokáže vše potřebné naučit opravdu kohokoliv. Stačí mít jen chuť k poznávání nových věcí, a také trochu toho volného času.

Jděte tam, kde vám ve všem vyjdou vstříc

Právě to druhé však může být pro řadu lidí problém. Proto si vybírejte kurzy pro začátečníky i pokročilé tam, kde dbají na jejich pořádání především o víkendu a neváhají celou řadu materiálů vhodných k procvičování posílat i na email tak, abyste si mohli zopakovat vše potřebné i v pohodlí domova.

Takové kurzy vám navíc při splnění rekvalifikačních podmínek může zprostředkovat nebo alespoň uhradit i úřad práce. Je však nutné vybrat ty, které zaštiťuje akreditační číslo vydané MŠMT ČR a to s celostátní platností. A kde takové kurzy najít? Jednoduše je vyhledáte podle svého bydliště na stránkách Rekvalifikacnikurzy.cz.

Executive Business Finance - geralt / Pixabay

Potřebujete najít práci, ale váš obor už netáhne? Vsaďte na šikovnou rekvalifikaci

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *