Úřad práce a jeho pomoc při hledání zaměstnání

Máte problémy v zaměstnání a nevyhnete se v této oblasti velkým změnám? Firma propouští, vaše pracovní pozice byla zrušena nebo prostě potřebujete dělat něco jiného? Zájemci o zaměstnání se mohou s důvěrou obrátit na úřady práce po celé České republice, kde se dozvíte vše potřebné o době bez zaměstnání a také o nových možnostech externí spolupráce, brigád, práce na plný či částečný úvazek nebo práce v zahraničí.

Zájemce a uchazeč o zaměstnání
Uchazeči o zaměstnání budou zařazeni do evidence na úřadu práce, kam podle bydliště spadáte. Rovněž je nutné splnit další podmínky – nepodnikat, nemít uzavřený pracovní vztah, nenacházet se ve služebním poměru, nebýt jednatelem, společníkem společnosti či členem družstva, nevykonávat trest odnětí svobody apod. Pokud nebudete uchazečem o zaměstnání, je jasné, že nezískáte ani výhody v podobě finančních podpor.

Nic vám ale nebrání se stát zájemcem o zaměstnání a buď vlastními silami nebo s za pomocí úřadu práce si najít vhodné pracovní místo. V tomto případě můžete být klidně důchodcem, zaměstnancem, podnikatelem, ženou na mateřské dovolené nebo studujícím.

Nové obory se rovnají novým šancím
Jestliže marně hledáte práce ve svém oboru, úřad práce vám může zajistit rekvalifikaci. Po absolvování vybraného rekvalifikačního kurzu budete mít rozšířené možnosti uplatnění. Vaše dovednosti vám jistě pomohou v úplně jiném začátku. Nebojte se proto ptát na možnosti nového vzdělání a praxe, seznam získáte na svém pracovním úřadě.

Úřad práce – poradí a pomůže
Jako uchazeč či zájemce o zaměstnání máte nárok požadovat kdekoliv na úřadu práce v České republice informace a poradenství ohledně nového zaměstnání. Očekáváte propuštění? Nevíte, co přesně dělat v případě hledání nového zaměstnání? Jak to bude s finanční podporou během vaší nezaměstnanosti? Ptejte se bez zábran na vše, co vás zajímá!

You may also like...

No Responses

  1. adela napsal:

    hledam praci dekuji ya pochopeni

  2. Aleš napsal:

    Přijít dneska o práci je už běžnou realitou a hodně lidí co si myslelo, že jen lusknou prstem a hned je přijmou někde jinde velice tvrdě narazilo. Úřad práce se proto stává jediným záchytným bodem, abyste nezůstali úplně bez peněz a bez různých výhod. Ano, z podpory se jen tak žít nedá, pokud nemáte ještě něco našetřeno, dlouho vám to nevydrží, takže buďto se zvednete opět na hladinu a zapojíte se do pracovního procesu anebo se utopíte. To už záleží na schopnostech a dovednostech každého člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *