Zdravá dieta = zdravé hubnutí

Jaké jsou zásady zdravého hubnutí a jak by měla vypadat zdravá dieta, která vám umožní zhubnout rychle a zdravě? Existuje mnoho různých diet, které napomáhají rychlému zhubnutí, jen málo z nich je ale současné zdravé. Správná dieta by ale měla být zdravá dieta, která zaručuje zdravé hubnutí.

Zdravá dieta musí být vyvážená

Zdravá dieta musí být založena na jídelníčku, který obsahuje vyváženou stravu a nevylučuje z něj žádné důležité složky zdravé stravy. Nemusí se vám to líbit, ale člověk má biologicky zakódováno že je všežravec, zdravá strava a zdraví dieta tedy musí obsahovat správné zastoupení všech podstatných živin. Všechny diety, které jsou založené jen na konzumaci nějakého typu potraviny nejsou z dlouhodobého pohledu zdravé a hodí se jen na krátkodobé držení. Zdravá dieta pro zdravé hubnutí musí zajistit tělu dostatek energie

Zdraví dieta pro rychlé zhubnutí, jídelníček, recepty

Zdravá dieta, kterou můžete držet po neomezeně dlouhou dobu, musí vašemu tělu přinášet dostatek energie na všechny běžné denní činnosti. Opět nemá smysl vsadit na nějakou výrazně redukční nebo postní dietu, která sníží váš kalorický příjem na úplné minimum. Při takové dietě sice kila mizí velmi rychle, ale podobné hubnutí není příliš zdravé a hlavně ani není dlouhodobě udržitelné.
Zdravá dieta pro zdravá hubnutí = neměla by zahrnovat tuky

Také by se vám líbila dieta, která by vám dovolila jíst cokoliv jako tučná jídla, smažené pokrmy a další? Určitě jste už narazili na různé zázračné recepty na zhubnutí, které toto slibují. Existují i vysokotučné diety (založené na konzumaci stravy s vysokým podílem tuků). Ty ale nefungují a rozhodně se nedají označit za zdravé diety.

Zdravá dieta musí být individuální

Zdravá dieta musí respektovat vaše tělo a vaše zdravotní a životní možnosti a návyky. Dieta pro zdravé hubnutí by měla být do určité míry individualizovaná. Univerzální dieta, která by byla zdravá a zajišťovala rychlé zhubnutí, bohužel neexistuje. Existuje ale mnoho individuálních přístupů k hubnutí, které jsou zdravé a umožní zhubnout rychle.
Zdravá dieta = základem je pitný režim

Zdravá dieta musí nutně zahrnovat i správně nastavený pitný režim. Správná dieta by vám měla dávat i návod jak dodržovat pitný režim. Určitě znáte mnoho dietních jídelníčků kde je podrobně rozepsáno co jíst celý den, často se ale zapomíná, že důležitou součástí každého jídelníčku na zhubnutí musí být i správný pitný režim.

Zdravá dieta = příjem potravy musí být rovnoměrný

Každá dieta, která má být zdravá a má zajistit zdravé hubnutí musí zahrnovat rovnoměrný příjem potravy a energie. Existují diety, které dovolují jíst jen dopoledne nebo se omezují jen na jedno jídlo denně. To je špatně. Zdravá dieta musí obsahovat minimálně 4 jídla denně, optimální množství je 5 až 6 jídel denně. Je ale pravda že množství zkonzumovaného jídla by mělo respektovat přirozený biologický rytmus a 2/3 toho co za celý den sníte, by mělo být zkonzumováno v první polovině dne tedy nejpozději do 12 – 14 hodiny.

Zdravá dieta nesmí být uspěchaná
Nejrychlejší způsob jak zhubnout rychle je hubnout pomalu a postupně. Pokud vsadíte na nějakou dietu, která je postavená na hladovění, tak během několika dní můžete zhubnout i o 5 kilo. Po skončení hladovění se vám pak váha rychle vrací zpět, vy musíte celý proces opakovat. A tak vlastně nikdy nezhubnete. Pokud se ale budete snažit po jednotlivých krocích 1 – 2 kila za týden, vaše celkové hubnutí bude postupovat mnohem rychleji a hlavně bude i dlouhodobě udržitelné.
Zdravá dieta musí hlídat vaše porce

Nevěřte, když vám nějaká dieta slibuje, že můžete jíst cokoliv v neomezeném množství. Žádná taková dieta, kde byste mohli jíst neomezené množství jídla, a nepřibrali na váze, neexistuje. Snad s výjimkou syrové zeleniny nebo ovoce. Ale dieta založená jen na konzumaci syrové zeleniny nebo ovoce není zdravá a nezajistí vám zdravé hubnutí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *