Materiály používané při výrobě zahradních párty stanů

Elegantní zahradní párty stany a altány se již natrvalo zabydlely nejen na našich zahradách. Není divu – možnosti jejich využití jsou opravdu široké. Spolehlivě ochrání Vaše hosty před nenadálou změnou počasí, čímž doslova zachrání každou zahradní oslavu nebo akci pod širým nebem. Párty stany využívá s oblibou mnoho velkých firem i menších podnikatelů k výstavním, prezentačním a reklamním účelům, nebo dokonce přímo jako veletržní stánek. Nezastupitelnou roli hrají nejrůznější typy a velikosti párty stanů na letních festivalech a koncertech nejen jako občerstvovací a pivní stany, ale také jako mobilní přístřešky, ve kterých lze schovat například ozvučovací techniku. A tím jejich užitečnost zdaleka nekončí.

Střecha a stěny párty stanů

Aby zahradní párty stan či altán svému majiteli dobře sloužil, je třeba dbát zvýšené pozornosti při výběru materiálů pro jejich výrobu. Naprosto klíčovým faktorem je zvláště odolnost a trvanlivost střechy a bočnic párty stanu, bez nichž by ztratil svoji hlavní funkci – ochranu hostů a návštěvníků před nepřízní počasí, jako je déšť, vítr nebo prudké slunce. Střecha zahradních stanů a altánů na párty se nejčastěji vyrábí z tkaného polyethylenu o gramáží min. 110g/m². Požadavkům na voděodolnost a prodyšnost zároveň pak musí vyhovovat i boční stěny stanu, u nichž bývá zvykem, že tři z nich jsou vybaveny oknem s transparentního materiálu a ta čtvrtá pak zipem, kterým lze celý stan uzavřít a vytvořit tak uvnitř příjemné klimatické podmínky. U párty stanů o velikosti 3×6 m a větších pak těchto dílů bývá více, obvyklé jsou čtyři bočnice a dva vstupní díly.

Všechny tyto boční díly jsou obvykle již součástí dodávky párty stanu, stejně jako praktická přenosná taška, do které lze zahradní stan snadno složit a uskladnit ho tak. Ke konstrukci párty stanu se plachty jednoduše přichytí klipem, mezi sebou navzájem je lze po stranách spojovat pomocí suchých zipů. Navíc výrobci pro prodej párty stanu nabízí možnost potisk logem firmy či propagační nápisy, čímž získáme nejen užitečný přístřešek, ale i reklamní poutač v jednom. I to přispívá k úspoře vynaložených nákladů.

Konstrukce párty stanů

02Kovová konstrukce zahradních párty stanů bývá nejčastěji vyrobena z kvalitní oceli, díky níž lze u těchto stanů zaručit potřebnou stabilitu a dlouhou životnost. Dalším nejčastěji používaným materiálem pro konstrukci párty stanů je speciální eloxovaný hliník. Zvláštním druhem stanů na párty jsou nůžkové párty stany, které získaly své pojmenování podle použitého typu konstrukce, jenž svým tvarem připomíná nůžky. Nůžkové stany a altány jsou zvláště oblíbené kvůli své jednoduché montáži. Rozložit a složit nůžkový zahradní párty stan totiž zvládne opravdu každý, a to během několika málo minut.

Proč bývá na hliník aplikován proces eloxace?

Eloxace představuje nejlepší dostupnou povrchovou úpravu hliníku. Zvyšuje jeho odolnost proti poškrábání, oděru i klimatickým podmínkám. Často se proto využívá při výrobě automobilových součástí, okenních rámů, do iPodů nebo na rámečky brýlí.

Zahradní párty stany výhodně

Zásobte se včas potřebným počtem párty stanů, aby každá Vaše zahradní či grilovací akce proběhla tak, jak má, a hosté na ni vzpomínali jen v dobrém. Využijte sezónní výprodej zahradních párty stanů a zakupte si je v akci. Jejich nabídka je z hlediska velikostních typůbarevného provedení opravdu široká, proto si každý snadno vybere ten svůj zahradní párty stan.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *