Vyšetření z jazyka

sciencefreak / Pixabay

Vyšetření z jazyka je jednou z diagnostických metod alternativní medicíny. Ve východním lékařství, v tradiční čínské medicíny je diagnostika jazyka velmi cenná, patří k jedněm z nejstarších a nejrozšířenějších diagnostickým systémům na světě, má tradici více než 2000 let. Jazyk je považován za vizuální bránu, za jakési zrcadlo, které nám nastavuje naše tělo. Nemění se tak rychle jako ostatní subjektivní pocity, například pocit chladu nebo horka, proto je tato diagnóza velmi objektivní a leccos může naznačit. Lze z něj vyčíst spoustu věcí. Roli hraje jeho barva, tělo, povlak na něm i jeho vlhkost. Právě jeho vzezření – tělo jazyka a barva, a náhlé změny jsou důležitou výpovědí o našem zdraví. Odráží náš skutečný stav, protože je neovlivnitelný krátkodobými a nedávnými ději. Může ukázat nerovnováhu v našem organismu i stav fyzických orgánů v těle, projevují se na něm onemocnění. S nadsázkou ho můžeme označit za takový otevřený chorobopis.

Diagnóza z jazyka je velmi snadná a rychlá, vyšetření trvá několik minut. Jazyk je rozdělen na několik částí, každá oblast na něm odpovídá určitému orgánu – špička srdci, část mezi špičkou a středem plícím, střed žaludku, slezině, strany játrům, žlučníku, kořen ledvinám, střevům a močovému měchýři. Jazyk zdravého člověka je lehce narůžovělý, hladký, vlhký s tenkým bílým povlakem, který ukazuje na správné trávení. Pokud je Váš jazyk suchý, vyskytují se na něm prasklinky, pupínky, jizvy nebo vřídky, pak vězte, že není něco v pořádku. Diagnostika nejen odhalí patologie a sleduje průběh léčby, ale umí vidět i dál a vytvořit prognózu života. Slouží jako pomoc při hledání primárního zdravotního problému, uplatnit se může také u pacientů, které dlouhodobě trápí různé potíže, aniž by se dařila najít jejich příčina.

Tato metoda je často kombinována i s dalšími diagnostickými metodami, jako je iridologie či reflexní diagnostika plosek nohou, jejichž propojením lze učit přesnou diagnózu. Přestaňte se trápit a zjistěte příčinu Vašich problémů.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.