Proč si dopřát analýzu pleti?

Acne Pimples Spots Zits Skin  - jmexclusives / Pixabay
jmexclusives / Pixabay

Mít pleť jako filmová hvězda touží každá žena. Správná péče a vhodný výběr kosmetických přípravků nám může pomoci. Jak ale zjistit, které jsou vhodné právě pro nás?

Tělo i obličej

Zdravá, zářivá a hebká pleť je pro některé ženy samozřejmostí a darem od přírody. Většinou ale musíme své pleti k bezchybnému vzhledu trochu pomoci různými pečujícími přípravky. Když se naší pokožce něco nezdá, dá nám to rychle najevo. Třeba po sprše si mnoho lidí stěžuje na napnutou až svědivou pokožku. Často se s tím setkáme třeba na dovolené nebo pracovní cestě, tedy na místech, kde se běžně nemyjeme a na místní vodu nejsme zvyklí. Ke komfortnímu pocitu bez nepříjemných projevů podráždění pomůže tělová kosmetika, která pleť zklidní, dodá jí hydrataci a pomůže regenerovat. O pokožku těla bychom však měli pečovat pravidelně a ne jen v případě, že se objeví přecitlivělá reakce.

Cílená péče

Na obličeji bývá pleť nejcitlivější, musíme k ní tak i přistupovat. Péče o pleť by měla být rituálem, bez kterého nejdeme spát a nezačínáme den. Ráno se většina žen líčí, večer je tak potřeba věnovat se odlíčení, čistění pleti a aplikaci krémů. Platí to i v případě, že nepoužíváte make-up, na pleti za celý den ulpí mnoho nečistot, které je potřeba večer odstranit. K tomu, abychom své pleti dávali to, co potřebuje, musíme znát její typ. Mastná a problematická pleť, citlivá, suchá, každá má své požadavky, které se navíc v průběhu života i mění. Málokdo si vystačí s jedním krémem, k tomu, aby pleť vypadala skvěle, potřebujeme správnou péči. A právě analýza pleti nám umožní do hloubky poznat konkrétní potřeby a dobře zacílit péči, což pomůže vybrat vhodné kosmetické přípravky.

Možná nás výsledek překvapí, protože se často domníváme, že naše pleť je jiný typ, než skutečně je, ale získáme tak možnost si dopřát péči podle potřeb pleti. A se správnou péčí může naše pleť vypadat stejně skvěle jako u filmových hvězd.

Nechte se inspirovat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *