Příjemná letní melounová očista

Příjemná letní melounová očista
LoggaWiggler / Pixabay

Očista těla chcete-li, detoxikace patří mezi důležitou součást zdravého životního stylu. Občas je potřeba uklidit si v těle, stejně tak, jako uklízíte doma v šatní skříni. Pro někoho může být detoxikace náročná a nepříjemná a pro jiného může představovat odpočinek od shánění potravin a poskakování kolem sporáku. Mezi jednu z těch příjemnějších detoxikací, patří právě ta melounová. Během letního období poskytne dostatek hydratace i osvěžení, včetně přísunu vitamínů a minerálů. Ačkoliv se vám povede s touto dietou shodit nějaké to kilo, nepovažujte to prosím za žádných okolností za dietu!

Jak začít s melounovou očistou

Již den předem byste se neměla cpát tučnými a mastnými jídly. Jídelníček před započetím melounové očisty by měl být lehký a nemasitý. V den očisty konzumujte pouze meloun, který by neměl být ledový. Doporučuje se spíše pokojová teplota, ale pokud meloun předem vytáhnete z lednice tak, aby nebyl úplně ledový, je to také v pořádku. Meloun konzumujte kdykoliv si o to vaše chuťové buňky vyžádají, avšak nepřekračujte 6 denních dávek. Při této očistě zbavíte své tělo od usazených toxinů. Melounová očista pomůže pročistit krev a lymfatický systém, rovněž ledviny a močový měchýř. Zlepšuje se i funkce pojivové tkáně, což udržuje pokožku svěží a hebkou. Odstraněním škodlivých látek z těla dojde ke zmírnění stresu a zlepší se nálada. Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin – minimálně 2 litry neslazené vody. V žádném případě není vhodné tuto očistu držet déle než 3 dny. Jak bylo uvedeno, nejde o dietu a shození nadbytečných kil. Sice byste zredukovali své kila, ale na úkor svalové hmoty, nikoliv tuků.

Důležité látky obsažené v melounu

Meloun obsahuje vitamíny řady B: B1, B2, B5, B6 mimo jiné karoten, kyselinu křemičitou, listovou, pantotenovou, draslík, vápník, hořčík, měď, fosfor, zinek, fluor.

AktualityCZ

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..