Příjemná letní melounová očista

Příjemná letní melounová očista
LoggaWiggler / Pixabay

Očista těla chcete-li, detoxikace patří mezi důležitou součást zdravého životního stylu. Občas je potřeba uklidit si v těle, stejně tak, jako uklízíte doma v šatní skříni. Pro někoho může být detoxikace náročná a nepříjemná a pro jiného může představovat odpočinek od shánění potravin a poskakování kolem sporáku. Mezi jednu z těch příjemnějších detoxikací, patří právě ta melounová. Během letního období poskytne dostatek hydratace i osvěžení, včetně přísunu vitamínů a minerálů. Ačkoliv se vám povede s touto dietou shodit nějaké to kilo, nepovažujte to prosím za žádných okolností za dietu!

Jak začít s melounovou očistou

Již den předem byste se neměla cpát tučnými a mastnými jídly. Jídelníček před započetím melounové očisty by měl být lehký a nemasitý. V den očisty konzumujte pouze meloun, který by neměl být ledový. Doporučuje se spíše pokojová teplota, ale pokud meloun předem vytáhnete z lednice tak, aby nebyl úplně ledový, je to také v pořádku. Meloun konzumujte kdykoliv si o to vaše chuťové buňky vyžádají, avšak nepřekračujte 6 denních dávek. Při této očistě zbavíte své tělo od usazených toxinů. Melounová očista pomůže pročistit krev a lymfatický systém, rovněž ledviny a močový měchýř. Zlepšuje se i funkce pojivové tkáně, což udržuje pokožku svěží a hebkou. Odstraněním škodlivých látek z těla dojde ke zmírnění stresu a zlepší se nálada. Nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin – minimálně 2 litry neslazené vody. V žádném případě není vhodné tuto očistu držet déle než 3 dny. Jak bylo uvedeno, nejde o dietu a shození nadbytečných kil. Sice byste zredukovali své kila, ale na úkor svalové hmoty, nikoliv tuků.

Důležité látky obsažené v melounu

Meloun obsahuje vitamíny řady B: B1, B2, B5, B6 mimo jiné karoten, kyselinu křemičitou, listovou, pantotenovou, draslík, vápník, hořčík, měď, fosfor, zinek, fluor.

AktualityCZ

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *