Olej vhodný pro ketózu nedodá vašemu jídlu žádnou nepříjemnou pachuť

Nejste spokojeni se svou postavou a rozhodli jste se nějaké to kilo shodit? Pak vám určitě neunikla ketodieta, která slibuje hubnutí rychle, chutně a bez jo-jo efektu. A jak je to možné?

Je totiž postavena na bílkovinách. Ty vám dodají dostatek energie pro běžný chod metabolismu a zároveň vyživují svaly, takže nedochází k jejich úbytku a degradaci. A jak si ketodietu sestavit?

Základ ketostravování je prostý

Pokud se rozhodnete „jít do toho“, měli byste se seznámit se základními pravidly. Vyloučit tak musíte všechny cukry a sacharidy všeobecně. Zapovězeno je kupříkladu jindy doporučované ovoce, škrobová zeleniny (mrkev, brambory, batáty apod.), pečivo, přílohy a samozřejmě veškeré sladké pití a další pochutiny.

Ve vašem jídelníčku tak zbydou pouze plnohodnotné bílkoviny, pocházející z masa, tuků a light zeleniny (obvykle bílé nebo zelené barvy). Aby vám však taková strava opravdu zachutnala, musíte ji i řádně připravit. Pokud při tom navíc použijete olej MCT, který vám navíc dodá mnoho důležitých živin, pak rozhodně neuděláte chybu.

Co je to vlastně MCT olej

Že jste tento výraz ještě neslyšeli? Pak vám prozradíme, že jde vlastně o extrakt z oleje, který si zachovává jenom to nejlepší. Proto je pro olej MCT ketóza zcela přirozenou součástí jeho použití. Vašemu tělu dá mnoho potřebných živin (především mastné kyseliny a triglyceridy), aniž by jakkoliv negativně ovlivnil chuť jídla.

Můžete ho přidat do salátů, dotvořit s ním pomazánky nebo ho třeba použít do tzv. neprůstřelné kávy, s níž mnoho milovníků keto jednoduše začíná svůj den. Hodí se však i do Atkinsonovy či paleo diety. Vařit s ním tedy bude rozhodně radost. A kde si ho dopřát za výhodnou cenu? Vyzkoušejte Woldoshop.cz, kde je k sehnání i v praktickém vícekusovém balení (nedochází tedy k jeho degradaci vlivem dlouho otevřené velké nádoby).

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *