Hledáte zajímavý dárek? Vsaďte na zdraví, uschované v nevšedním obalu

Label Olive Mediterranean Olives  - sciencefreak / Pixabay
sciencefreak / Pixabay

O olivovém oleji se všeobecně ví, že dokáže nabídnout množství prospěšných benefitů. Bereme ho jako něco obyčejného, dostupného v běžném obchodě. Ovšem opomíjíme skutečně vysokou kvalitu tohoto přírodního zázraku, jež zdaleka nebývá „k sehnání“ na každém rohu.

Ručně lisovaný extra panenský olivový olej z těch nejlepších plodů sezóny se totiž opravdu nehodí „jen do salátu.“ Pomůže vám s pletí i nejrůznějšími zdravotními mi problémy. A lze ho použít i jako krásný dárek pro ženu nebo pro muže. A jak poznat, že držíte v ruce skutečně kvalitní produkt?

Záruka kvality? Jen na označení nedejte

Podívejme se nejdříve na ono označení „extra panenský.“ Co nám vlastně říká? Jen to, že bylo na olivy použito mechanické lisování bez tepelné úpravy. To je vše. Dnes se tak označuje téměř všechen olivový olej  v našich obchodech – zkrátka proto, že takové označení „dobře prodává.“ Záruky u něj však nemáte žádné – mnohdy se dokonce prokáže, že produkt v lahvičce nese takovou značku neoprávněně. A na co dalšího se tedy zaměřit?

Na lahvičce záleží

Obal produktu podrobněji prohlížíme obvykle jen ve chvíli, kdy se jedná o dárek, ovšem u olivového oleje se vyplatí udělat výjimku. Chtějte vždy lahvičku tmavou, jež svůj obsah chrání před slunečním světlem – a tím i před zhoršením senzorických vlastností. Výjimky jsou v zásadě „povoleny“ jen dvě:

  • degustační balení do 100 ml, v němž se vám prodejce snaží představit žádoucí barvu oleje,
  • dárková balení založená na designových lahvičkách (olej je později doporučeno přelít jinam).

Dejte také pozor na původ. Kvalitní olivový olej určitě nesmí mít v kolonce země původu napsáno VYROBENO V EU. Naopak, nasměrování na konkrétní web výrobce vám může pomoci zjistit o daném produktu co nejvíce. Věděli jste například, že prémiové oleje bývají vyráběny z oliv sklizených v říjnu, které se pod lis dostanou do 24 hodin od svého sklizení?

Právě takový olej si zachovává nejvíce cenných látek, a poslouží tak jako skvělý zdravý dárek pro muže i pro ženy. Více můžete zjistit na webu Olivum.cz.

Extra Virgin Olive Oil Olive Oil  - clack777 / Pixabay

clack777 / Pixabay

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *