Zjistěte, jakou rychlost internetu reálně potřebujete, a změřte si ji

Laptop Laptop Screen Laptop Keyboard  - umeridrisi / Pixabay
umeridrisi / Pixabay

V době, která nás nutí sedět doma, je rychlost internetu velmi diskutovaným tématem. Jak je možné, že operátoři ani z poloviny nedodržují to, co tak srdnatě slibují? A dá se s tím vůbec něco dělat?

Ne všichni uživatelé potřebují superrychlý internet

Faktem ovšem zůstává, že ona adorovaná hodnota 100 Mb/s není bezpodmínečně nutná. Proč totiž platit za něco, co jednoduše nevyužijeme? Pojďme se tedy nejdříve podívat na to, co vám jednotlivé rychlosti slibují.

  • 20 Mb/s je úplný základ. Umožní vám brouzdat po nenáročných webech, přečtete si díky němu poštu a prohlédnete videa v nízké kvalitě.
  • Rychlost internetu 50 Mb/s přestavuje onu zlatou střední cestu. Hodí se nejenom pro práci, ale i pro zábavu. Skypování, streamování i internetové televize vám pojednou na jedničku, a to i v HD kvalitě.
  • 100 Mb/s je ideálem zejména pro náruživé hráče on-line her a milovníky stahování. Chcete si své koníčky užít bez otravného zasekávání? Tak odteď máte možnost.

Jak si změřit rychlost internetu

Když teď víte, jaká DSL rychlost  by vám vyhovovala, zbývá už jen jediné – změřit ji. Nemusíte si k tomu zvát žádného specializovaného technika. Jednoduše navštívíte stránky Nej.cz a budete mít jasno. Dozvíte se vše potřebné a rychlost změříte jedním klikem.

Měření má svá přesná pravidla

Ovšem aby bylo měření rychlosti internetu skutečně relevantní, musíte dodržovat několik důležitých zásad. Především dbejte na to, abyste měřili počítač s ethernetovým kabelem a nikoli s vždy pomalejším wi-fi připojením. Rovněž ukončete všechny programy na pozadí, které by mohly zkreslit výsledky (stahování, přehrávání videí apod.).

A v neposlední řadě také odpojte od modemu všechna ostatní zařízení (televize, další PC apod.). Pokud tohle všechno splníte, získáte perfektní přehled o tom, jakou rychlost internetu si právě teď můžete užívat.  A pokud vám nevyhovuje, vyberte si tarif přesně na míru na Nej.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *